آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211551
تاریخ انتشار : 20 خرداد 1396 10:25
تعداد بازدید : 1577

رمضان استارت آپی

ماه مبارک رمضان نه تنها برای مسلمانان، بلکه برای تمام مردم جهان ماهی ویژه و متفاوت است. این خاص بودن را می توانیم در تبریک های سران کشورهای مختلف و تبلیغات برندهای نام آشنایی مانند مک دونالد هم ببینیم. بسیاری از کسب وکارها هم برنامه های مخصوصی را برای این ماه عزیز تدارک می بینند.

فناوران- درمیان استارت آپ های ایرانی، «فرانش» برنامه های جالبی برای ماه مبارک رمضان دارد. این استارت آپ که به عنوان ارائه دهنده بستر ویدیوهای آموزشی شناخته می شود، دو کمپین با اهداف عام المنفعه تدوین کرده است. فرانش از 18 تا 23 خرداد ماه امسال، همزمان با شب های قدر، بخشی از سود فروش محصولات آموزشی خود را با کمک جمعیت امام علی (ع) به اقشار نیازمند اهدا می کند. همچنین با توجه به آغاز فصل امتحانات دانش آموزان، فرانش به برگزاری چند کلاس فوق العاده آموزشی در مدارس مناطق محروم خواهد پرداخت.
بستر تامین مالی جمعی «مهربانه» هم دو پروژه مخصوص ماه رمضان دارد. نخست جشن رمضان برای آسایشگاه سالمندان و کودکان معلول با همراهی خیریه حامی راه انسانیت. با کمک های مردمی، آسایشگاهی در یزد ساخته شده که اکنون نزدیک به ۱۰۰ تن سالمند و کودک معلول را اسکان داده است. مؤسسه خیریه حامی راه انسانیت، به همراه مهربانه برای شاد کردن این سالمندان و کودکان ناتوان، می خواهد در ۲۷ رمضان جشن مهربانی برگزار کند تا مناسبتی برای جمع کردن نیازهای غذایی آسایشگاه و همچنین شاد کردن کودکان و سالمندان باشد. دو طنزپرداز استان یزد، به صورت افتخاری برای این آسایشگاه برنامه اجرا می کنند. دومین پروژه، تهیه بسته غذایی ماه رمضان برای خانواده های بی بضاعت با همکاری خيريه حضرت عباس (ع) در شهر طبس استان خراسان جنوبی است. مؤسسه خیریۀ حضرت عباس (ع) همراه با مهربانه قصد دارد برای چندین خانوادۀ ندارِ شهرستان طبس، بن خرید غیرنقدی تهیه و در اختیار آنان بگذارد تا در سطح فروشگاه های شهر، بتوانند سبد غذایی و مایحتاج اساسی خویش را فرآهم کنند. 
«فاندوران» که یکی دیگر از بسترهای تامین مالی جمعی است نیز هفتمین دوره طرح ارزاق (ویژه ماه مبارک رمضان) را برگزار می کند. پس از پایان طرح، مبالغ دریافتی توسط خیریه دانشجویی التیام (وابسته به دانشگاه علوم پزشکی ایران) در تاریخ 20 خرداد در قالب بسته های غذایی (برنج، روغن،چای، خرما) به خانواده های بیماران نیازمند اهدا می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :