آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 208635
تاریخ انتشار : 6 خرداد 1396 11:45
تعداد بازدید : 873

آلبوم

در ستون آلبوم از این پس به معرفی مدیران و موسسان رسانه های اجتماعی خواهیم پرداخت.

نام: پاول دوروف
تولد: 10 اکتبر 1984
سایت و محصول: vk.com و تلگرام

پاول دوروف را تقریبا همه کسانی که کمی به دنیای ارتباطات علاقه دارند می شناسند. دوروف را بیشتر به واسطه اپلیکیشن پیام رسان تلگرام می شناسند. اما پیش از این دوروف بنیانگذار شبکه اجتماعی روسی VK بوده. این جوان 32 ساله یک مهندس روسی است که در سن پترزبورگ به دنیا آمد اما دوران کودکی خود را در ایتالیا گذراند و برای تحصیل به روسیه برگشت.
پدربزرگش از سربازان جنگ جهانی دوم بوده و پدرش به عنوان یک زبان شناس تاریخی با مدرک دکترا با نویسنده های بسیاری نشست و برخواست داشت. برادرش یک ریاضیدان بود و در مسابقات بین المللی جوایز بسیاری برد. با کمک همین برادرش تلگرام و vk را راه انداخت.
دوروف بعد از اینکه در مقابل دولت روسیه برای ارایه اطلاعات درباره برخی کاربران و بستن صفحات سیاستمداران مخالف دولت مقاومت کرد مجبور به ترک روسیه شد. او در حال حاضر یکی از آواره ترین کارآفرینان فناوری است، مرد بی وطنی که دایم محل اقامت خود را از کشوری به کشور دیگر تغییر می دهد اما خودش از این وضع راضی است. گفته می شود او در سفرهایش از Airbnb برای اقامت استفاده می کند.
او مانند استیو جابز به خاطر لباس هایش نیز شهرت دارد. نوع پوشش و انتخاب رنگ لباسش که همیشه بدون تنوع است و البته شباهتش به شخصیت نئو در فیلم ماتریکس باعث شهرت او شده است. 
پاول دوروف سال 2006 در رشته زبان شناسی تاریخی در دانشگاه ایالتی سنت پترزبورگ فارغ التحصیل شد و سال 2014 روسیه را ترک کرد. 
دوروف یک گیاهخوار با افکار سیاسی و اقتصادی آزادانه گرایانه است. او از خودش به عنوان شخصی که تائوئیسم (فلسفه تائو روش فکری منسوب به لائوتسه فیلسوف چینی که مبتنی است بر اداره مملکت بدون وجود دولت و بدون اعمال فرم ها و اشکال خاص حکومت است. این اعتقاد اکنون ۲۵۰۰ ساله است و ریشه آن به کشور چین باز می گردد.) است حرف می زند. دوروف بیانیه‎های آنارشیمی-کاپیتالیسمی منتشر کرده است که در آن افکار خود در رابطه با پیشرفت روسیه بیان کرده است که با جست جویی ساده می توانید به آنها دسترسی پیدا کنید. دوروف در روز تولد 27 سالگی اش یک میلیون دلار به بنیاد Wikimedia اهدا کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :