آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 208632
تاریخ انتشار : 6 خرداد 1396 11:42
تعداد بازدید : 1565

پس از انتشار فهرست 50 شرکت محبوب انجام شد

توصیه لینکدین به جویندگان کار

گزارشی که لینکدین از 50 شرکت محبوب کاربران جویندگان کار دو هفته پیش منتشر شد مورد استقبال کارشناسان و تحلیل گران قرار گرفت. شرکت های فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در صدر فهرست شرکت های محبوب کاربران در سال 2017 قرار داشتند. دو روز پیش، لینکدین با انتشار پستی در وبلاگ رسمی خود اعلام کرد بعد از تحلیل وضعیت شرکت های محبوبی که در فهرست محبوب های 2017 منتشر کرده به جویندگان کار چند توصیه کرده است.

فناوران - شرکت های فناوری اطلاعات و ارتباطاتی که در فهرست محبوبان 2017 لینکدین قرار داشتند با معیارهایی مانند تعداد درخواست های شغلی کاربران این شبکه اجتماعی برای آن ها، تعداد ارتباط های سایر کاربران با کاربران شاغل در آن شرکت و این که آیا مدت حضور یک فرد در این شرکت به ۱ سال رسیده است یا خیر انتخاب شده اند. اعلام شده که بسیاری از شرکت ها برنامه های بسیاری برای بهبود و افزایش توانایی های افراد و همچنین ارتقاء شخصیت فردی دارند. این شرکت ها عبارتند از:
آلفابت:  شرکت مادر موتور جست جوی گوگل بالاترین رتبه را در زمینه فرهنگ سازمانی شرکت های فناوری اطلاعات دارد و الگوی بسیاری از استارتاپ ها است. این گزارش نشان می دهد بیش از 72 هزار نفر با آلفابت همکاری می کنند.
آمازون: این شرکت بزرگترین ارایه دهنده خدمات کلود در بخشی مستقل تحت عنوان Amazon Web Services یا به اختصارAWS  است. همچنین در صنعت فیلم سازی نیز توانسته به موفقیت هایی دست یابد و البته بسیاری از کاربران آمازون را به عنوان بزرگ ترین فروشگاه کتاب می شناسند. 
ایجاد فضایی راحت و شاداب برای کارکنان و توجه به خواسته های کارکنان همواره از خصوصیات شرکت آمازون بوده. کارکنان آمازون اجازه دارند حیوانات خانگی خود نظیر سگ و گربه را به همراه خود به محل کار بیاورند. هم اکنون در حدود بیش از 341 هزار نفر در آمازون مشغول به کار هستند.
فیس بوک: فیس بوک نه تنها یکی از برترین شبکه های اجتماعی در سطح دنیا شناخته می شود، بلکه یکی از محبوبترین و البته پراهمیت ترین اهداف برای متقاضیان شغلی است. این شرکت مالک اینستاگرام و واتس اپ بوده و در زمینه های هوش مصنوعی و واقعیت مجازی نیز فعالیت می کند.
سیلزفورس: این شرکت به تعبیری پدرخوانده مفهوم Software as a Service یا به اختصار SaaS به معنی «نرم افزار به عنوان یک سرویس» است. این شرکت یک طبقه از آسمان خراش خود در سانفرانسیسکو را برای برگزاری رویدادهای مرتبط کاری در نظر گرفته است. سیلزفورس بر اصول فعالیت های داوطلبانه متمرکز بوده و روزهای بیشتری را در صورت نیاز کارکنان به تعطیلی آن ها اضافه می کند.
اوبر: با وجود تمامی حاشیه های موجود برای اوبر، این شرکت همچنان یکی از محبوترین انتخاب های شغلی برای افراد جویای کار است. ارزش اوبر هم اکنون در حدود 70 میلیارد دلار بوده و دارای 12 هزار نفر کارمند در سراسر جهان است.
تسلا: این شرکت خودروسازی توانسته در مدتی کوتاه با شرکت های بزرگی نظیر جنرال موتورز و فورد رقابت کند. اخبار دستاوردهای تسلا به صورت مرتب در زمینه خودروهای خودران و با مصرف انرژی بهینه در رسانه ها منتشر می شود و این شرکت دارای جایگاهی ویژه در صنایع فناوری اطلاعات است.
اپل: اپل یکی از بزرگترین فعالان و سرمایه گذاران در زمینه فناوری است. این شرکت دارای 110 هزار نیرو در سراسر دنیا است و توانسته با طراحی های منحصربه فرد محصولاتش، طرفداران خاص خود را پیدا کند.
تایم وارنر: اگرچه میزان رضایت کاربران از برنامه های شبکه های کابلی به شدت کاهش یافته است، اما این شرکت توانسته همواره در سطح پرمخاطب ترین مجموعه های فعال در زمین. رسانه باشد؛ وجود مزایای بسیار نظیر برنامه های تناسب اندام و حفظ سلامت کارکنان از جمله موارد پرطرفدار بین متقاصیان همکاری با این شرکت است.
والت دیزنی و Comcast NBCUniversal نیز دو کمپانی دیگر در صدر فهرست محبوبان 2017 لینکدین 
هستند.
اما لینکدین دو روز پیش با انتشار پستی در وبلاگ رسمی خود به جویندگان کار چند توصیه کرده و از آنها خواسته چند نکته را هنگام جست وجوی کار در نظر 
بگیرند:
- Airbnb یکی از شرکت های مهندسی است که آخرین سرشماری نشان می دهد تنها تعداد کارکنان بخش مهندسی این شرکت بیش از 50 درصد رشد داشته است.
- آماروزن در بخش فروش خود رشد 20 درصدی نسبت به سال گذشته کسب کرده و به طور کلی 18 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است. این رشد بیشتر در بخش های مهندسی فروش و اجرایی بوده است. در حال حاضر بیش از 16 هزار  نقش باز در این شرکت وجود دارد.
- اگر بازارباب هستید مشغول شدن در شرکت سیلزفورس را یک شانس بدانید. بخش بازاریابی این شرکت نسبت به سال گذشته 25 درصد رشد داشته و آنها هنوز برای 200 موقعیت شغلی استخدام دارند.
- اوبر نیز 25 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.
- فیس بوک هم 16 درصد نسبت به سال پیش رشد کرده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :