آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 208099
تاریخ انتشار : 27 اردیبهشت 1396 0:44
تعداد بازدید : 619

عضو شورای انتظامی تجدید‌نظر نصر تهران:

IT کلید کنترل آلودگی هوا و ترافیک تهران است

عضو شورای انتظامی تجدید نظر سازمان گفت: همانطور که از زمان های قدیم برای هر نوع ساخت و ساز ابزارهای خاصی را در اختیار داشتیم، با گذشت زمان فناوری اطلاعات ابزار کلیدی برای هر نوع پیشرفتی می تواند باشد؛ بنابراین حضور فردی با تخصص حوزه فناوری اطلاعات در شورای شهر می تواند در حل معضلات و مشکلات شهر چاره ساز باشد.

فناوران - رضا حیدری افزود: برای مثال درخصوص معضل آلودگی هوا و کنترل ترافیک، قطعا شخص متخصص فناوری اطلاعات و ارتباطات می تواند با ارایه راهکارهای تخصصی از جمله ماشین های هوشمند یا هیبریدی و استفاده از ابزار کنترل هوشمند الکترونیکی تاثیر بسزایی در رفع این معضلات داشته باشد. 
او درباره سایر مشکلات شهری گفت: مشکلاتی ازجمله مراجعه مکرر به شهرداری ها،  چالش های فضای سبز و مشکل حمل و نقل عمومی که با آن دست به گریبان هستیم، همگی از طریق راهکارهای فناوری اطلاعات و مدیریت الکترونیکی براساس توان تخصصی فاوا قابل رفع است.
به گفته حیدری، راه حل های موجود در حال حاضر راهکارهای فیزیکی هستند که بسیاری از آنها از طریق متخصص فناوری اطلاعات با به خدمت گرفتن ابزارهای حوزه منجر به کاهش آلودگی هوا و مدیریت حمل و نقل عمومی خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :