آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 208003
تاریخ انتشار : 26 اردیبهشت 1396 10:10
تعداد بازدید : 834

اعتبار و رفتار شرکت ها در معرض رسانه های اجتماعی

می اندرسون- هشدار به شرکت های عظیم آمریکایی! حواس تان را جمع کنید، چراکه دارندگان تلفن های هوشمند و دوربین ویدیویی همه جا مراقب شما هستند.

Maetron@
با آنچه به تازگی درباره برخورد کارکنان شرکت هواپیمایی یونایتد با یک مسافر شده است، دیگر تلفن های هوشمند و رسانه های اجتماعی قدرت را از شرکت ها گرفته اند و به مشتری ها داده اند.
ویدیوی کشیدن مسافر شرکت هوایی یونایتد در آمریکا بر کف هواپیما و اخراج  قهری او از پرواز تنها آخرین نمونه از این بدرفتاری در عصر رسانه های اجتماعی است. 
در ماه فوریه نیز شرکت های دیگری به همین وضع دچار شدند؛ یک راننده اوبر ویدیویی از تراویس کالانیک، مدیرعامل اوبر را در حالی که دارد با او بحث می کند، پخش کرد و مشتری کامکست تصویری از یک تکنسین این شرکت مخابراتی را منتشر کرد که روی کاناپه او خوابش برده بود. 
کمپانی فدکس نیز مجبور شد معذرت خواهی کند؛ چراکه فیلم یکی از مشتری ها نشان می داد راننده این شرکت جعبه ای را که مشخص بود حاوی مانیتور است، بی محابا در محل پرت می کند.
تنها کمی پیش از این صدای چنین وقایعی به جایی نمی رسید و حتی به رسانه های محلی نیز راه نمی یافت اما امروز با وجود تلفن های هوشمند و دوربین هایی که دم دست است، همه چیز روی رسانه های اجتماعی برملا می شود، قدرت را در دست مشتری قرار داده است و گذشته است آن دورانی که کمپانی ها شکایت ها را به قفسه های خاک آلود آرشیو بایگانی می کردند.
کمپانی ها نمی توانند اشتباهات شرم آور خود را به طور کامل حذف کنند اما می توانند آنها را به حداقل برسانند. این کار با آموزش شروع می شود. کارکنان این شرکت ها باید بازآموزی شوند و آموزش ببینند که در مواقع مواجه شدن با هر وضع غیر عادی، چگونه واکنش مناسب را نشان بدهند که به حیثیت شرکت آسیبی وارد نشود.
*گزارشگر حوزه فناوری آسوشیتدپرس


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :