آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 207919
تاریخ انتشار : 25 اردیبهشت 1396 10:15
تعداد بازدید : 489

معاون گمرک کشور:

شفافیت تجاری در گرو پنجره واحد تجارت فرامرزی است

معاون حقوقی و نظارت گمرک کشورمان گفت: گمرک با راه اندازی سامانه های مختلف الکترونیکی نظیر پنجره واحد تجارت فرامرزی به سمت شفافیت تجاری و شفافیت متمایزکننده دستگاه های اجرایی در مسیر مبارزه با فساد حرکت کرده است.

ایسنا - علیرضا مقدسی گفت: گمرک یک سازمان سنتی و قدیمی است که در سالیان متمادی فراز و نشیب های بسیاری را طی کرده است و امروز شرح وظایف آن با توجه به شرایط جدید از بحث‎های نظارتی و درآمدی به ارایه تسهیلات تغییر کرده است.وی افزود: برای مثال در گذشته بحث قاچاق انسان وجود نداشت؛ ولی اکنون با رصد و نظارت گمرک  50 نمونه قاچاق انسان در گمرکات کشور شناسایی و کشف شده است.
مقدسی اضافه کرد: ارایه خدمات گمرکی با کیفیت در سایه تعامل و همکاری با سازمان های همجوار محقق می شود و در این راستا اکنون گمرک با 22 سازمان همجوار از طریق پنجره واحد تجارت فرامرزی ارتباط و تعامل دارد.
وی با بیان اینکه سیاست کنونی گمرک حمایت از تولید ملی با ارایه بسته های تشویقی و راه اندازی سامانه های الکترونیکی است، گفت: تسهیل تجارت، افزایش صادرات و در نهایت رونق اقتصادی  و اقتدار ملی از جمله اهداف بسته حمایت از تولید و سامانه های متعدد الکترونیکی نظیر سامانه جامع امور گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :