آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 207844
تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1396 11:39
تعداد بازدید : 448

رنگین کمانی از مادربوردهای گیگابایت

RGB Fusion، نام جدیدترین ویژگی ارایه شده در مادربوردهای حرفه ای گیگابایت است که برای سهولت در نورپردازی داخل کیس عرضه شده است.

فناوران- فناوری RGB Fusion  از دو بخش سخت افزاری و نرم افزاری تشکیل شده که مکمل یکدیگر هستند.
شعار این فناوری این است: «رنگی را انتخاب کنید که مطابق سلیقۀ شماست». اگر بخواهیم کمی دقیق تر به این فناوری نگاهی بیندازیم، باید به چند سال عقب تر و زمان برگزاری همه پرسی گیگابایت درباره محصولاتش برگردیم. بر اساس درخواست کاربران در این نظرسنجی، تعبیه یک سیستم کاملا حرفه ای برای نورپردازی داخل کیس بیش از هرچیزی خودنمایی می کرد و گیگابایت نیز برای تحقق بخشیدن به درخواست کاربران، فناوری Ambient Surround Led یا LEDهای فراگیر و انبوه را همراه با مادربوردهای سری100 (پلات فرم Skylake) عرضه کرد.
 اما پس از گذشت دو سال از عمر این پلات فرم و عرضۀ پلات فرم Kabylake از سوی اینتل گیگابایت نیز دست به بازنگری و تغییر در فناوری نورپردازی خود موسوم به Ambient Surround Led زد که در نتیجه آن تولد RGB Fusion بود.
در نسخه جدید سیستم نورپردازی گیگابایت شاهد تغییرات زیادی نسبت به قبل هستیم که می توان به پلگسی گلاس قابل تعویض مادربوردهای گیگابایت پرداخت که به کاربران امکان می دهد طرح و نمونه های خود را روی مادربورد نصب کنند. 
در نسخه قبل شاهد تغییر رنگ LEDها به صورت یکنواخت در کل سطح مادربرد بودیم؛ ولی در RGB Fusion گیگابایت دست به تغییرات بزرگی زده است، این شرکت علاوه بر به کارگیری LEDهای بیشتر، مناطق بیشتری از مادربورد را تحت پوشش قرار داده (بسته به مدل مناطق تحت پوشش متفاوت است) و به کاربران این امکان را می دهد تا بر خلاف گذشته نور هر منطقه راه را به صورت جداگانه تغییر دهند و به دلخواه برنامه ریزی کنند.
یکی دیگر از ویژگی های جالب توجه RGB Fusion پشتیبانی از رشته های نوری است که مورد توجه کیس مودرها و کاربرانی است که قصد استفاده از این قابلیت را دارند.
 گیگابایت در مدل های رده بالای خود از دو درگاه برای پشتیبانی از رشته های RGB بهره برده است.
 پشتیبانی از این رشته ها به همین نقطه ختم نمی شود، بلکه گیگابایت علاوه بر پشتیبانی از رشته های WRGB به کاربران امکان می دهد تا با استفاده از رابط کاربری RGB Fusion پین های هر سوکت را به صورت جداگانه برنامه ریزی کنند. همچنین این امکان را می دهد که از طریق رابط هوشمند RGB Fusion علاوه بر استفاده از حالت های نورپردازی پیش فرض (بسته به مدل تا 7 حالت)، به خلق جلوه های نوری اختصاصی خود بپردازند و آنها را ذخیره کنند و با یکدیگر به اشتراک بگذارند.
 RGB Fusion از دیگر تولیدات گیگابایت مانند کارت گرافیک، کیس، ایر کولینگ ها، ماوس و کیبورد پشتیبانی می کند و از طریق رابط نرم افزاری خود قابلیت کنترل نورپردازی دیگر اجزای سیستم را به کاربران خود می دهد.
 RGB Fusion دارای رابط کاربری برای دستگاه های هوشمند نیز است و این امکان را می دهد به وسیله تلفن هوشمند خود کنترل کامل نور پردازی کامپیوتر خود را در دست گیرند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :