آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 207839
تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1396 11:12
تعداد بازدید : 853

سرمایه گذاری 200 میلیون دلاری اپل در «کورنینگ»

اپل اواسط ماه جاری اعلام کرد که یک میلیارد دلار برای ایجاد شغل در آمریکا اختصاص داده است. دو روز پیش هم اعلام کرد که 200 میلیون دلار در یک شرکت سازنده عینک با نام «کورنینگ» سرمایه گذاری می کند.

Engadget- کورنینگ را همه با شیشه های گوریلایش که در برابر خش و شکستگی مقاوم هستند و در ابزارهای هوشمند به کار می روند، می شناسند و اپل می خواهد این 200 میلیون دلار را برای بهبود تحقیق و توسعه تجهیزات موردنیاز خود به آن تزریق کند. کورنینگ از سال 2007 شیشه مورد نیاز آیفون را تامین می کند. 
 کارخانه کورنینگ در هارودزبورگ ایالت کنتاکی قرار دارد و 65 سال از تاسیس آن می گذرد و سرمایه گذاری اپل در این شرکت حدود 10 سال است که انجام می شود و درواقع به محل اصلی سرمایه گذاری اپل تبدیل شده است.
وندل ویکز، مدیرعامل شرکت کورنینگ در بیانیه ای اعلام کرد: این سرمایه گذاری حدود هزار شغل در خاک ایالات متحده ایجاد خواهد کرد؛ ازاین رو کورنینگ که دفتر مرکزی آن خارج از نیویورک است و کارخانجات اصلی اش هم در ایالات کنتاکی است، گزینه منطقی برای جذب سرمایه از اپل است. گفتنی است که اپل در کل آمریکا و در تمام ۵۰ ایالت این کشور، بیش از دو میلیون شغل ایجاد کرده است.
تیم کوک، مدیرعامل اپل اوایل ماه جاری اعلام کرد که قصد سرمایه گذاری در داخل کشور را دارد زیرا این امر ایجاد اشتغال را در پی خواهد داشت. 
جف ویلیامز، مدیر ارشد عملیاتی اپل در این باره گفت: کورنینگ مثال خوبی از تولیدکنندگان و تامین کنندگانی است که همواره در مسیر خلاقیت و نوآوری قدم گذاشته و از تامین کنندگان قدیمی محصولات اپل است. همکاری اپل و کورنینگ سابقه ای ۱۰ ساله دارد؛ به طوری که هر کاربری در هر جای جهان آی پد یا آیفون اپل را بخرد، شیشه ای را لمس می کند که توسط این شرکت آمریکایی تولید شده است. ما بسیار خوشحالیم که با کورنینگ برای سال های طولانی همکاری می کنیم و از این رو سرمایه گذاری بیشتری را در این شرکت انجام می دهیم.
گفتنی است اپل برنامه دارد که یک میلیارد دلار به شرکت های آمریکایی کمک کند که هدف از آن رشد تولید محصولات نوآورانه و حمایت از شغل های پرمخاطره ای است که به شکوفایی تولید در حوزه فناوری در آمریکا منجر خواهد شد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :