آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 207836
تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1396 11:8
تعداد بازدید : 1219

وقت خرید گوشی نیست؛ عجله نکنید!

قیمت گوشی از هفته گذشته تاکنون بالا رفته و این روند صعودی ادامه دارد که بازاریان این موضوع را در نتیجه نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری می دانند.

فناوران - اگر قصد خرید گوشی دارید، این روزها زمان مناسبی برای خرید کالا نیست. از یک سو کاهش جنس در بازار به دلیل بسته شدن مرزها و از سوی دیگر نزدیک شدن به زمان انتخابات ریاست جمهوری، بازار موبایل را تحت تاثیر قرار داده است.
براساس گزارش بازاریان، به دلیل وضعیت سیاسی که این روزها در جامعه حکمفرماست، بسیاری از واردکنندگان دست نگه داشته اند تا ببینند پس از انتخابات چه اتفاقی می افتد.
به این ترتیب نبود یا کمبود جنس در بازار باعث شده تا قیمت گوشی بالا رود.
بر این اساس قیمت گوشی های مختلف و به ویژه گوشی های بالارده با افزایش زیادی همراه شده است، و اکنون قیمت آیفون های اپل با افزایش حدود 100 هزار تومانی همراه شده در حالی که گلکسی S8 سامسونگ با افزایش 300 تا 400 هزار تومانی روبه رو شده است.
از سوی دیگر این گوشی در بازار کمیاب شده است و در صورتی که مشتری این مدل گوشی را درخواست کند، براساس رنگ نیز قیمت آن متفاوت اعلام می شود.
گزارش ها حاکی است قیمت گوشی این روزها شبیه تابلوهای بازار بورس لحظه ای تغییر می کند و در صورتیکه مشتری گوشی خاصی بخواهد، همان لحظه قیمت گوشی به وی ارایه نمی شود و مشتری باید منتظر بماند تا قیمت در لحظه خرید به وی ارایه شود.
همچنین خود فروشندگان نیز ترجیح می دهند برای خرید و فروش گوشی عجله نکنند؛ چراکه ممکن است چند ساعت بعد قیمت گوشی بالا رفته و از آنجا که گوشی را حواله ای می خرند، ممکن است خودشان متضرر شوند بر این اساس ترجیح می دهند فعلا خرید و فروش نکنند.
به گفته برخی فعالان بازار، تا هفته آینده و بعد از انتخابات ریاست جمهوری این وضعیت ادامه دارد؛ بنابراین به خریداران پیشنهاد می کنیم که اگر قصد خرید گوشی دارند، تا اطلاع بعدی خرید خود را به تعویق بیندازند؛ چرا که وضعیت موجود باعث افزایش قیمت دلار می شود و بازار همچنان نابسامان خواهد بود. 
البته هر سال فصل بهار بازار موبایل همانند سایر بازارها رونق چندانی ندارد و معمولا از اوایل تابستان فروش گوشی با افزایش همراه می شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :