آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 207822

رییس کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات و اقتصاد رسانه اتاق ایران:

سلسله همایش های نقش فاوا در اقتصاد برگزار می شود

رییس کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات و اقتصاد رسانه اتاق ایران گفت: هر واحد سرمایه گذاری در فناوری اطلاعات علاوه بر ایجاد ارزش افزوده از طریق کارکردهای نوین این حوزه، بیش از 30 درصد کارایی بخش های مرتبط را در تولید و توزیع کالا و خدمات افزایش می دهد.

فناوران - محمدرضا طلایی درباره نام گذاری سال 96 به نام سال اقتصاد مقاومتی؛ اشتغال و تولید، توجه به افزایش کارایی و راندمان تولید را در تحقق این شعارها ضروری دانست. 
وی درباره تجربه دیگر کشورها در استفاده از فناوری اطلاعات برای کاهش هزینه های خود در خطوط تولید، سیستم توزیع و جریان ارایه خدمات، استفاده از این ابزار را نه تنها دارای اهمیت؛ بلکه ضروری دانست.
وی اضافه کرد: براساس آمار موجود به طور میانگین هر واحد سرمایه گذاری در فناوری اطلاعات علاوه بر ایجاد ارزش افزوده از طریق کارکردهای نوین این حوزه، بیش از 30 درصد کارایی بخش های مرتبط را در تولید و توزیع کالا و خدمات افزایش می دهد.
طلایی درباره جایگاه ایران در رتبه بندی های فناوری اطلاعات در شاخص های جهانی پرداخت و گفت: بر اساس گزارش های بررسی شده در این کمیسیون، ایران در شاخص رقابت پذیری صنعت فناوری اطلاعات رتبه 66 جهان و 8 منطقه، شاخص توسعه فاوا رتبه 89 جهان، شاخص تجارت الکترونیکی رتبه 77 و در شاخص های دولت الکترونیکی رتبه 106 را دارد. وی با بیان بهبود جایگاه ایران در این رتبه بندی ها بر ضرورت توجه بیشتر به این بخش تاکید کرد.
طلایی  همچنین با تبیین برنامه های کمیسیون در نیمه نخست سال 96، برگزاری سلسله همایش های استانی نقش فاوا در توسعه اقتصاد مقاومتی و برگزاری نهایی این همایش در سطح ملی را یکی از برنامه های در دست اجرای کمیسیون نام برد و گفت: به سرانجام رساندن سلسله گزارش های پژوهشی جهت رفع کمبود اطلاعات دست اول و قابل استناد از وضعیت فناوری اطلاعات از دیگر اهداف این کمیسیون در سال جاری است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :