آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 207778
تاریخ انتشار : 23 اردیبهشت 1396 10:41
تعداد بازدید : 635

قفسه

قفسه

آغوشی برای یک سفر طولانی
نوشته: سید محمد مرکبیان
انتشارات: نیماژ
قیمت: 10 هزار تومان
«ادامه، در ذات زندگی نهفته است. اصلا روند زندگی همین است که ادامه دهی. زمین می خوری، بلند شوی و ادامه دهی. عزیزت می میرد، بعد کمی مکث، ادامه می هی. خسته می شوی، اندکی بعد ادامه می دهی. می ترسی، باز اما ادامه می دهی. فارغ از انتخاب و توان، تا وقتی زنده ای، آنچه با تو همراه است، ادامه دادن است...».
این کتاب روزنوشت های ده سال گذشته نویسنده است. این مجموعه سه بخش دارد؛ متن های بلند، دیالوگ ها و متن های کوتاه و یک سطری.

فرانکشتاین در بغداد
نوشته: احمد سعداوی
ترجمه: امل نبهانی
انتشارات: نیماژ
قیمت: 22 هزار تومان
«در همان حین باز لایه شیری رنگ چشمانم را پوشاند و دیگر نتوانستم جلو پایم را ببینم. ایستادم و به دیوار تکیه کردم و چند دقیقه ای به همان حال ماندم. دستی بر چشمانم کشیدم و حس کردم که چشم راستم مانند خمیر شده است. آرام آن را کشیدم و در دستم افتاد. مانند توده ای غلیط بود. آن را به سمتی پرت کردم. ترسیدم این کار را با چشم چپم هم انجام دهم و کاملا بینایی ام را از دست بدهم. کنار دیوار نشستم و به صدای شکلیک گلوله ها کوش دادم».این داستان برنده جایزه بوکر عربی سال 2014 شده است. 

ستون نویس
نوشته: دیوید اوبرن
ترجمه: ایلیا اوزار
انتشارات: قطره
قیمت: 9 هزار تومان
در اواسط قرن بیستم در آمریکا، ستون نویسان روزنامه ها پادشاهی می کردند و جو آلسوپ هم بزرگ ترین تاج پادشاهی را بر سر داشت. جو، محبوب و ترسناک، در میانه اتصال قدرت در واشنگتن نشسته بود. اما با آغاز دهه شصت و افول آمریکا، ایالات متحده دستخوش تغییراتی گیج کننده شد. جو آلسوپ هم در این نزاع و درام سیاسی هزینه سنگینی پرداخت. دیوید اوبرن برنده جایزه تونی و پولیتزر برای نمایشنامه برهان، با الهام گرفتن از زندگی واقعی جو آلسوپ، اثری مهم درباره دهه ای با رادیکال ترین تغییرات نوشته است؛ دهه ای که به دوران پر آشوب ما منجر شد. ستون نویس ترکیبی ماهرانه است از افسانه و تاریخ، پرتره ای مضحک در عین حال سوزناک از پاداش هایی با شکوه و خسران هایی بی حد و حصر که همراه با نفس جاه طلب و قدرت طلب انسان به تصویر کشیده 
می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :