fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 207490
  تاریخ انتشار : 19 اردیبهشت 1396 10:35
  تعداد بازدید : 939

  با همکاری استارت‌آپ اورفلای

  فیس بوک پهپادهای اینترنتی را به پرواز درمی آورد

  آخرین طرح فیس بوک برای کمک به آنلاین شدن مردم دنیا کمی بلندپروازانه است. این شرکت می خواهد با کمک هلیکوپترهای روباتیک خودران اینترنت را به سراسر جهان برساند و برای این کار نیز با یک استارت آپ همکاری کرده است.

  Decode- هدف از فیس بوک ارایه اینترنت هم به نقاط دورافتاده جهان است که زیرساخت های لازم برای دسترسی به اینترنت را ندارند و این در شرایطی است که فاجعه طبیعی یا بحرانی پیش آمده است که دسترسی مردم به اینترنت دیگر میسر نیست. فیس بوک درباره این پهپادها اعلام کرد که برای توسعه پهپاد خود با استارت آپ اورفلای (Everfly) همکاری می کند که سابقه درخشانی در حوزه روباتیک دارد.
  اورفلای یک استارت آپ پنج نفره سازنده پهپاد است که زیرمجموعه شرکت «آدرلب» (Otherlab) به شمار می رود و مدیرعامل آن مایکل تایلر، کسی است که پیش از این در شرکت «Bluefin Robotics» روی توسعه روبات های زیردریایی خودکار فعالیت می کرده است.
  اورفلای در کل یک شرکت فعال در زمینه ساخت پهپاد است و باید گفت که محققان این شرکت در توسعه پهپادهای مقوایی یک بار مصرف دارپا که حدود دو ماه پیش خبر آن منتشر شد، نقش داشتند. 
  حال فیس بوک قصد دارد با کمک این استارت آپ پهپادهایی تولید کند که به مناطق بحران زده اینترنت بفرستد. گفتنی است فیس بوک در خلال کنفرانس F8 خود این پهپاد را معرفی کرد که نام اورفلای را نیز به یدک می کشد. این پهپاد که طول بال هایش به 3/4 متر می رسد، وزن کمی دارد و در آزمایش های اولیه موفق شده است برای 24 ساعت در هوا پرواز کند که نسبت به نمونه های مشابه رقمی چشمگیر است.
  ناگفته نماند این نخستین تجربه فیس بوک در زمینه توسعه پهپاد برای رساندن اینترنت به نقاط دوردست نیست و پیش تر نیز پهپاد اینترنتی «Aquila» را توسعه داده بود که در نخستین پرواز آزمایشی خود با سقوط مواجه شده بود.
  پهپاد آکویلا به گونه ای طراحی شده است که با استفاده از لیزر به یک نقطه دسترسی اینترنتی (Internet Access Point) واقع در شهر متصل می شود و آن اتصال را به نقاط دوردست روستایی ارسال می کند. 


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :