fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 207444
  تاریخ انتشار : 18 اردیبهشت 1396 11:33
  تعداد بازدید : 823

  96 درصد

  تیمی از محققان دانشگاه «نوادا» در «رینو» روبات بازرسی ساخته اند که هزینه های بررسی پل ها را کاهش داده و قادر است خوردگی و دیگر آسیب دیدگی ها را با دقت 96 درصدی بررسی کند.

  ایسنا- ماشین خودکار جدید مجهز به یک دوربین جهت شناسایی ترک ها، یک رادار زمین نفوذ برای ارزیابی بتن و همچنین حسگرهای منحصر به فرد جهت شناسایی هر نوع خوردگی در بتن است. گفته می شود این روبات بازرس هنگام بررسی پل در طول سازه حرکت می کند و باعث ایجاد ترافیک نمی شود.
  روبات چهار چرخ  Seekur Jr  برای جمع آوری داده در طول پل از یک سر پل به سر دیگر می رود، سپس برمی گردد تا تمام پل را بررسی کند.
  این سامانه ابداعی ضدآب است و این ویژگی آن را برای بازرسی پل ها مناسب می کند. همچنین ابعاد کوچک آن این امکان را به آن می دهد که در محیط های تنگ و باریک حرکت کند.
  رادار زمین نفوذ (GPR) سامانه مزبور، یک سیگنال راداری را به پل ارسال کرده و زمان رفت و برگشت انعکاس سیگنال از اشیا را ثبت می کند. همچنین حسگرها هنگام جست وجوی خوردگی بتن از زمین اسکن می گیرند. در آزمایش های انجام شده، روبات پلی واقع در نوادا را بررسی کرد و تحلیل های آن نشان داد که پل در وضعیت مطلوبی بود.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :