آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 207441

ساخت هولوگرام سه بعدی با وای فای

دانشمندان موفق شده اند با استفاده از یک فرستنده وای فای هولوگرام سه بعدی از محیط اطراف آن بسازند. می توان از این فناوری برای یافتن قربانیانی استفاده کرد که زیر آوار مانده اند.

مهر- محققان دانشگاه فنی مونیخ نوعی فرایند عکاسی هولوگرافیک ساخته اند که با استفاده از تابش از یک فرستنده وای فای تصاویر سه بعدی از محیط اطراف می سازد. وضوح این تصاویر برحسب سانتی متر است. به عبارت دیگر این محققان توانسته اند به طور موفقیت آمیز از هوا هولوگرام بسازند. ساخت هولوگرام با اشعه های مایکروویو یک فرستنده وای فای فقط نیازمند دو آنتن، یکی ثابت و دیگری متحرک است. این روش بسیار ساده تر از هولوگرام های بصری است که نیازمند فناوری های پیشرفته لیزری هستند. 
فریدمن رینهارت، یکی از مولفان این تحقیق می گوید: با استفاده از این فناوری می توان یک تصویر سه بعدی از فضای اطراف فرستنده وای فای فراهم کرد. از سوی دیگر چون سیگنال های وای فای می توانند از دیوار نیز بگذرند، این بدان معناست که می توان برای ردیابی و یافتن قربانیانی که زیر برف یا آوار مانده اند، استفاده کرد. توسعه این فناوری هنوز در مراحل اولیه است اما نگرانی هایی درباره حفظ حریم خصوصی نیز وجود دارد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :