آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 207440

وسایل آینده بی نیاز از رادیوی بی سیم داخلی

دانشمندان معتقدند در آینده ای نزدیک همه ابزارها از طریق امواج رادیویی به هم متصل خواهند شد.

آنا- به طور کلی، هر ابزار اتصالی حداقل مجهز به یک رادیوی بی سیم داخلی است که همین رادیوی داخلی معمولا انرژی زیادی را مصرف می کند. همین امر باعث می شود همیشه اینترنت چیزها که فضای زیادی برای باتری ندارد، عملا خیلی کاربردی نباشد.
مرکز تحقیقاتی «دیزنی» راه حلی برای این مشکل پیدا کرده است و آن از بین بردن کامل رادیوی داخلی در این ابزارهاست. 
دانشمندان نوعی فناوری جدید ابداع کرده اند که در آن از امواج رادیویی محیطی برای برقراری ارتباط استفاده می شود.
در این روش، صرف نظر از اینکه برج مخابراتی در فاصله ای دور باشد یا تلفنی در جیب شما، از گره های حسگر با قدرت بسیار پایین استفاده می شود تا امواج رادیویی را از هر منبع پس زمینه ای انعکاس دهد.
در مشخصات سامانه بازشناسی با امواج رادیویی نیز از روش مشابهی استفاده می شود اما به کار بردن منابع بیشتر و کانال های متعدد، محدوده وسیع تری را در آزمایش فراهم می کند و محققان در فاصله بیش از 50 متری به لینک های داده ها دست می یابند.
به طور طبیعی، این قابلیت را نمی توان در هر دستگاه یا ابزاری مشاهده کرد. کاربران معمولا به سیگنال های بی سیم برای کارکردن با آن نیاز دارند. همچنین استفاده از این سخت افزار در مناطق دورافتاده ای که امواج رادیویی محیطی کمی وجود دارد، ممنوع 
است.
اختراع دیزنی، برای خانه های هوشمند و نیز سایر مناطقی که مملو از وسایل الکترونیک است، بسیار مفید و کاربردی است. دست کم، این قابلیت منجر به ساخت ابزارهای ساده تری می شود که نیازی به باتری های بزرگ ندارند. 
در بهترین حالت ممکن، استفاده از امواج رادیویی محیطی، می تواند باعث تولید ابزارها و دستگاه های هوشمندی شود که حتی پیش از این به دلیل اندازه و نیاز به نیروی بالایی که داشتند، قابل استفاده نبودند.
با این امکان همچنین می توان به ابزارهای الکترونیک متصل دسترسی پیدا کرد که به طور ابتدایی یا انحصاری با نیروی خورشید فعال می شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :