آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 207415
تاریخ انتشار : 18 اردیبهشت 1396 10:52
تعداد بازدید : 371

لامپ هوشمندی که هم دزدگیر است و هم و ضدحریق

بیشتر لامپ های هوشمند تنها از قابلیت روشن و خاموش شدن بر مبنای حضور ساکنان منزل برخوردارند، اما Morpheus Team لامپ هوشمندی به نام Momo با امکانات گسترده عرضه کرده است.

فارس- این لامپ هوشمند مجهز به حسگرهایی است که آن را به ابزار هوش مصنوعی تبدیل می کنند. از این لامپ می توان به عنوان دوربین امنیتی هم استفاده کرد، زیرا از قابلیت شناسایی چهره افراد برخوردار است.
لامپ مورد نظر مجهز به امکاناتی برای کنترل دیگر ابزار هوشمند موجود در منازل است و با محصولات هوشمندی چون نست و Philips Hue سازگاری دارد. لامپ Momo با سرویس های هوشمند الکسای آمازون و گوگل هم سازگار است و می تواند با سیستم تشخیص صوت آنها هماهنگ شود.
از جمله حسگرهای نصب شده در این لامپ می توان به حسگرهای تشخیص حرکت و حسگرهای اندازه گیری میزان دود، گاز دی اکسید کربن، دما و رطوبت پرداخت. 
Momo دارای میکروفون و بلندگو هم هست.
لامپ یادشده به طور مستقل از قابلیت دریافت و اجرای فرامین صوتی برخوردار است، هر چند به این فرامین پاسخ نمی دهد. هوش مصنوعی این لامپ عادات کاربران را در گذر زمان می آموزد و بر همین اساس واکنش نشان می دهد.
این لامپ را می توان بر مبنای حرکات دست و صورت هم کنترل کرد و به عنوان مثال با قرار دادن دست در بالای آن و کم و زیادکردن ارتفاع دست نور لامپ را کم و زیاد کرد. همچنین امکان تغییر نور حباب ال ای دی این لامپ نیز وجود دارد.
چرخش این لامپ برای تصویربرداری دقیق با استفاده از دوربین موجود در آن ممکن است. البته می توان این دوربین را برای حفظ حریم شخصی از کار انداخت. این لامپ از اوایل پاییز به قیمت 279 دلار روانه بازار می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :