آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 207406
تاریخ انتشار : 18 اردیبهشت 1396 10:40
تعداد بازدید : 890

فراخوان ناسا برای کمک توسعه به ابر رایانه اش

سازمان فضایی آمریکا (ناسا) برای ارتقای نرم افزارهای کاربردی و مهم خود، دست به دامان استعدادهای ناشناخته و ارزان شده است.

آنا- برای تمام کسانی که اخبار ناسا و آمریکا را دنبال می کنند، محرز است که سازمان فضایی نام آور، این روزها با مشکلات اقتصادی زیادی دست و پنجه نرم می کند. همانند تمام دیگر بخش های آمریکا، ناسا نیز با مشکل فرسودگی ابزارها و کندی تکنولوژی و همزمان کمبود بودجه روبه روست اما برخلاف سازمان هایی مانند مالیات و ادارات دولتی، در ناسا انجام محاسبات بسیار دقیق و پیچیده مورد نیاز است که بدون داشتن ابزار درست قابل انجام نیست.
سازمان فضایی آمریکا اکنون با ارایه فراخوانی یک مسابقه به راه انداخته است تا بتواند نرم افزاری تهیه کند که عملکرد سوپر کامپیوتر این سازمان با نام Pleiades را 10 هزار برابر سریع تر کند. 
هدف اصلی در این مسابقه، هک کردن و یافتن نقاطی در برنامه FUN3D  است که در اواخر دهه 1980 میلادی نوشته شده است. ناسا از این برنامه برای محاسبات مربوط به سیالات، پیشرانه و آیرودینامیک سفینه های خود استفاده می کند و کندی این نرم افزار اکنون دست وپا گیر شده است.
بنابر اعلامیه منتشر شده، قرار است مبلغ 55 هزار دلار جایزه میان رتبه نخست و رتبه دوم در دو حوزه ایده پردازی و مهندسی ساختار تقسیم شود. کدنویسان می توانند برای ثبت نام در این مسابقه به وب سایت ناسا مراجعه کنند اما از آنجا که برنامه FUN3D یک نرم افزار شبیه ساز سه بعدی برای محاسبه و مدل سازی است که توسط دولت آمریکا بودجه ریزی و تهیه شده است، شرکت در مسابقه فقط برای آمریکایی های بالای 18 سال مجاز است و خارجی ها باید در انتظار مسابقات جانبی باشند که چند هفته دیگر برگزار می شود.
این روش از جمع آوری کمک در فضای عمومی، برای توسعه و ایجاد کسب و کارهای مدرن اختراع شده است و اکنون ناسا از آن برای توسعه خود بهره می گیرد تا با هزینه ای اندک و با استفاده از کامپیوتر ارتقا داده شده اش بتواند نتایج بهتری به دست بیاورد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :