آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 207219
تاریخ انتشار : 16 اردیبهشت 1396 2:45
تعداد بازدید : 755

در 3 ماه اول سال 2017

فیس بوک 8 میلیارد دلار درآمد کسب کرد

بر اساس گزارش مالی سه ماه نخست سال 2017 فیس بوک که پایان هفته گذشته منتشر شد، این شبکه اجتماعی توانسته ابتدای سال 2017 حدود 8 میلیارد دلار درآمد کسب کند که از این میزان 3 میلیارد دلار سود خالص این کمپانی است.

فناوران- میزان درآمد فیس بوک در سه ماه نخست سال 2017 نسبت به دوره مشابه در سال گذشته 49 درصد افزایش داشته است. مقایسه سود خالص این دوره با دوره مشابه در سال 2016 نیز نشان می دهد سود خالص این کمپانی امسال 76 درصد افزایش یافته است. 
در کنار صورت مالی، فیس بوک آماری از تعداد کاربران این شبکه اجتماعی نیز منتشر کرد.
این آمار نشان می دهد کاربران فعال ماهانه این شبکه اجتماعی تا پایان ماه مارس بیش از 1/94 میلیارد نفر بوده است. این تعداد در مقایسه با سه ماه ابتدای سال 2016 رشد 17 درصدی داشته است. این رقم شگفت انگیز حاکی از فعال بودن یک چهارم مردم روی کره زمین در فیس بوک در هر ماه است. 
هر چند تبلیغات موبایلی بخش بزرگی از درآمد فیس بوک را تشکیل می دهد؛ اما فیس بوک تنها به این منبع اکتفا نکرده و در راستای یافتن کانال های بیشتر به منظور درآمدزایی و تداوم رشد، بخش زیادی از بودجه خود را به تحقیق و توسعه اختصاص داده است. به طوری که بر اساس اطلاعات ارایه شده، این کمپانی طی زمستان نزدیک به ۱/۱۶ میلیارد دلار در این حوزه سرمایه گذاری کرده است. 
گفته می شود بیش از 85 درصد درآمد تبلیغات فیس بوک از سرویس های موبایل به دست می آید که در مقایسه با سه ماه ابتدای امسال حدود 1 درصد افزایش یافته و به 7/6 میلیارد دلار رسیده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :