آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 207218
تاریخ انتشار : 16 اردیبهشت 1396 2:44
تعداد بازدید : 384

14/4 میلیارد دلار

اینتل در این فصل از فروش تراشه های خود 14/4 میلیارد دلار به دست آورد و در مقابل شرکت سامسونگ توانست از این بازار درآمدی بالغ بر 14/16 میلیارد دلار از آن خود کند.

موبنا- اگر در چند ماه آینده شرایط به همین صورت پیش برود، سامسونگ می تواند اینتل را پشت سر بگذارد تا خود را به عنوان بزرگ ترین تولیدکننده تراشه در جهان معرفی کند. این شرکت کره ای تاکید ویژ ه ای بر واحد توسعه تراشه های خود دارد و با سرمایه گذاری های فراوان می کوشد محصولات این مرکز را به صورت وسیع وارد بازار کند.
یکی از بهترین اتفاقاتی که باعث شده است سامسونگ تا این اندازه رشد کند، بازار گسترده محصولات الکترونیکی در چین بوده است. درخواست کاربران چینی برای خرید دستگاه های موبایلی پیشرفته و پرقدرت روز به روز بیشتر می شود و همین مستله درخواست برای استفاده از تراشه های جدید را بالا برده است. سامسونگ به صورت گسترده تراشه های حافظه ای دی رَم و ناند را توسعه می دهد و پیش بینی شده است قیمت این تراشه ها رشد ۳۹ و ۲۵ درصدی را تجربه کند.
 بیل مک کلین، مدیر مرکز تحقیقاتی آی سی اینسایتسدر آمریکا گفت: اگر میانگین قیمت تراشه های حافظه ای در فصل دوم سال جاری به همین صورت بماند یا افزایش یابد، سامسونگ می تواند با پشت سر گذاشتن اینتل به عنوان بزرگ ترین تولیدکننده تراشه در جهان معرفی شود. با این اتفاق امپراطوری اینتل از سال ۱۹۹۳ تاکنون می شکند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :