آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 207173
تاریخ انتشار : 16 اردیبهشت 1396 1:2
تعداد بازدید : 307

کامپیوتری که با مایعات خنک می شود

ایسر برای اینکه در بازار کامپیوترهای آل‏این‏وان نیز حضور داشته باشد، کامپیوتر آل‏این‏وان U27 را به تازگی معرفی کرده است.

ایتنا- این کامپیوتر از سیستم خنک کننده مایع بهره می‏برد و بدون فن طراحی شده است. اصطلاح کامپیوترهای آل‏این‏وان، ‏به کامپیوتری گفته می‏شود که مانیتور و کیس را در یک قسمت شاهد باشیم. این امر باعث شده است کامپیوترهای آل‏این‏وان گزینه خوبی برای مراکزی باشند که جای زیادی برای قرار دادن کیس ندارند.
از طرف دیگر امکان ارتقا کامپیوترهای آل‏این‏وان نیز همانند آنچه در کامپیوترهای دسکتاپ شاهد هستیم نیست و به راحتی قابل ارتقا نیستند. در نتیجه می‏توان گفت کامپیوترهای آل‏این‏وان مشتری‏های خاص خود را دارند. ایسر نیز برای اینکه خریداران آل‏این‏وان از درِ این شرکت دست خالی بیرون نروند به تازگی کامپیوتر آل‏این‏وان جدیدی را با مدل U27 رونمایی کرد.
در کامپیوتر آل‏این‏وان ایسر شاهد حضور سیستم تشخیص هویت کاربر هِلو ویندوز هستیم. برای تعامل این سیستم با کاربر، ایسر در آ‏ل‏این‏وان U27 دوربین مادون قرمزی را تعبیه کرده است. از طرف دیگر همان گونه که از نام این مدل آل‏این‏وان پیداست، از صفحه ‏نمایشی ۲۷ اینچی بهره می‏برد که رزولوشنی برابر با فول‏ اچ‏دی دارد. ناگفته نماند که در این محصول یک درگاه ورودی اچ‏.دی‏.ام‏ .ای را نیز شاهد هستیم.
به این ترتیب به کمک این درگاه کاربر قادر است از این آل‏این‏وان به عنوان یک صفحه‏نمایش مستقل نیز استفاده کند. 
پردازنده ‏های نسل جدید Core اینتل، به همراه قابلیت پشتیبانی تا ۳۲ گیگابایت رم، از مواردی است که در کامپیوترهای آل‏این‏وان U27 ایسر به چشم می‏خورد.
به غیر از این موارد، ایسر سخنی در خصوص کارت گرافیک حاضر در این محصول به میان نیاورده است، به این ترتیب اگر در آل‏این‏وان U27 شاهد حضور چیپ گرافیکی پیش‏فرض اینتل باشیم، بعید به نظر می رسد این محصول برای خنک کردن نیاز به سیستم خنک کننده مایع داشته باشد. ایسر وعده داده تا آل‏این‏وان مدل U27 را با قیمتی برابر با 1099 دلار در مرداد ماه سال جاری راهی بازار کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :