آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206162
تاریخ انتشار : 30 فروردین 1396 11:23
تعداد بازدید : 791

12 میلیارد دلار

شرکت اپل در تلاش برای طراحی نوعی محصول پوشیدنی است که قادر به کنترل و بررسی میزان قند خون در افراد مبتلا به دیابت است. مزیت این روش عدم نیاز به سوراخ کردن نوک انگشت برای خون گرفتن است.

فارس- اجرای این طرح سابقه طولانی در شرکت اپل دارد و به دوران ریاست استیو جابز در این شرکت باز می گردد. 
اپل بدین منظور گروهی از مهندسان بیوپزشکی را از شرکت های مختلف به کار گرفته تا با همکاری یکدیگر این محصول را تولید کنند. اپل به همین منظور در سال 2010 شرکتی به نام Cor را خریداری کرد و Cor از پنج سال قبل به طور جدی در تلاش برای یافتن راهی برای کنترل میزان قند خون از طریق ابزاری مانند ساعت اپل بدون نیاز به فرو کردن سوزن به نوک انگشت بوده است.
مبتلایان به دیابت مجبورند حداقل روزی چهار بار از این روش برای اندازه گیری سطح قند خون استفاده کنند تا از وقوع هرگونه خطری جلوگیری کنند. اما با این روش می توان لحظه به لحظه از این موضوع مطلع شد و در صورت لزوم مراقبت های پزشکی لازم را هم انجام داد.
بازار تولید ابزار آزمایش سطح قند خون بازار پررونقی است که ارزش آن از 12 میلیارد دلار در سال 2016 به  به 17 میلیارد دلار در سال 2021خواهد رسید و بدیهی است عرضه محصولات پیشرفته ای از نوع طرح های اپل در این بازار با استقبال مواجه شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :