آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206158
تاریخ انتشار : 30 فروردین 1396 11:19
تعداد بازدید : 917

فشار بر فیس بوک پس از انتشار ویدیوی قتل

چند روز پیش یکی از کاربران اوهایویی فیس بوک به نام استیو استیونس ویدیویی را در این شبکه اجتماعی منتشر کرد که جنجالی در این فضای مجازی ایجاد کرد. وی در این ویدیو مدعی شد که 15 نفر را به قتل رسانده است. این مرد که به گفته پلیس شخصی 37 ساله است در یکی از قتل های خود تفنگ را به سمت یک مرد 74 ساله رفته و مستقیماً به سر او شلیک کرده است. این جزییات بعد از چند ساعت از انتشار در اختیار پلیس قرار گرفت. حال این اتفاق انتقادهای بسیاری را در پی داشته است و بسیاری کاربران فیس بوک را مقصر دانسته اند که چرا اجازه می دهد این محتواهای خشونت آمیز در فضای مجازی منتشر شود.

TheVerge- این فرد یک ویدیوی کوتاه و 57 ثانیه ای از قتل آخرش را منتشر کرد و این قتل به مدت دو ساعت در شبکه فیس بوک در گردش بود و پس از آن به طور وسیع پخش شد. 
گفتنی است که وی پس از ارتکاب به این قتل به پخش زنده فیس بوک آمد و در قالب چندین پست اعلام کرد که قصد دارد 15 نفر را به عنوان بخشی از مراسم «کشتار روز عید پاک» به قتل برساند. مسوولان فیس بوک پس از بالا گرفتن دامنه اعتراضات و انتقادها اعتراف کردند که در پاک کردن این ویدیو به موقع دست به کار نشده اند. آنها بار دیگر قول داده اند که نظارت بر پست های فیس بوک را افزایش دهند و مانع از انتشار چنین ویدیوهایی روی این شبکه اجتماعی شوند.
اخیرا با افزوده شدن امکان پخش مستقیم ویدیویی، انتشار فیلم های خشن روی فیسبوک افزایش یافته است؛ صحنه های تجاوز، خودکشی و اینک نیز ویدیوی قتل. فیس بوک برای حذف چنین گزارش هایی از الگوریتم ها و همچنین از نیروی انسانی استفاده می کند.
در اهمیت و مزایای مربوط به افزودن گزینه پخش مستقیم ویدیویی روی فیس بوک کمتر کسی تردید دارد. به عنوان نمونه، کاربران می توانند مستقیما از محل اجرای کنسرت ها یا تظاهرات سیاسی گزارش ویدیویی روی صفحه فیس بوک خود منتشر کنند. اما همین گزینه امکان انتشار ویدیوهای مربوط به تجاوز و قتل را نیز فراهم می آورد. الگوریتم های به کار گرفته شده در تشخیص چنین ویدیوهایی در عین حال نمی توانند بین ویدیوهای مربوط به خشونت پلیس علیه رنگین پوستان آمریکا و ویدیوهای قتل و تجاوز تفاوت قائل شوند. مسوولان فیس بوک در عین حال از کاربران شبکه های اجتماعی خواسته اند که در اطلاع رسانی پیرامون انتشار چنین ویدیوهایی سریع تر اقدام کنند. آنها مدعی شدند که هیچ یک از کاربران فیس بوک درباره انتشار این ویدیوی قتل به مسوولان فیس بوک اطلاعی نداده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :