آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206154

استفاده اکثر آمریکایی ها از موبایل در حین رانندگی

باوجود وضع جریمه، هشدارهای اجتماعی و استفاده از روش های دیگر، عموم رانندگان در آمریکا کماکان ترجیح می دهند با استفاده از گوشی امنیت خود را به خطر بیندازند.

فارس- بررسی های موسسه زندرایو در ایالات متحده در یک بازه زمانی سه ماهه از طریق مصاحبه با سه میلیون راننده آمریکایی نشان می دهد مردم این کشور در 88 درصد از سفرهای خود با استفاده از اتومبیل حداقل یک بار از گوشی خود استفاده کرده اند.
در جریان این مطالعه 570 میلیون سفر در مسافتی حدود 9 میلیارد کیلومتر مورد بررسی قرار گرفتند و مشخص شد رانندگان هر ساعت حدود 5/3 دقیقه از وقت خود را صرف کار کردن با گوشی خود کرده اند. ساکنان ایالت ورمونت از این لحاظ بدترین وضعیت را داشته اند و ساکنان شهر لس آنجلس در این زمینه از همه حواس پرت تر بوده اند؛ ولی به طور کلی رانندگان ایالت لس آنجلس در این زمینه در مجموع حواس جمع بوده اند.
نتایج این مطالعه نشان می دهد اگر چه اتومبیل ها روز به روز امن تر می شوند، اما حواس پرتی راننده ها به علت ارسال پیام با گوشی یا انجام مکالمه تلفنی باعث شده آمار مرگ و میر سرنشینان وسایل نقلیه در سال 2016 نسبت به سال 2015 حدود شش درصد بیشتر شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :