آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206079
تاریخ انتشار : 29 فروردین 1396 11:58
تعداد بازدید : 612

بورس تهران با کدال تفاهم نامه امضا کرد

روح اله حسینی مقدم، معاون ناشران بورس تهران از دسترسی ناشران بورسی ثبت شده نزد سازمان بورس به سامانه جامع اطلاع رسانی (کدال) به عنوان نقطه قوت بازار سرمایه نام برد و گفت: بازدید هیات های خارجی از بازار سرمایه همواره مایه مباهات این بازار محسوب می شود؛ چراکه زیرساخت های موجود این امکان را به ناشران بورسی می دهد که اطلاعات خود را به خوبی در بازار سرمایه منعکس سازند.

مهر- با بیان اینکه به منظور ارتقای شفافیت اطلاعات در بازار سرمایه تفاهم نامه ای میان شرکت بورس تهران و رایان بورس امضا شد، افزود: همزمان با پذیرش شرکت ها در کمیته پذیرش بورس، این شرکت ها ضمن دریافت گواهی امضای دیجیتال و توکن از آموزش های لازم مانند امکانات و حساسیت های سامانه جامع اطلاع رسانی و فرآیندهای آن برخوردار شوند.  
این مقام مسوول در شرکت بورس تهران یکی از مشکلات موجود در گزارشگری شرکت ها را عدم شناخت ناشران از سامانه کدال عنوان کرد که بازآموزی و شناخت بهتر می تواند منجر به ارتقای وضعیت گزارشگری شود. 
وی با بیان آغاز به کار کدال در سال ۱۳۸۶، متوسط اطلاع رسانی شرکت ها از منظر قابلیت اطمینان و به موقع بودن اطلاعات را ۴۶ از ۱۰۰  ذکر کرد که امروز این عدد به ۸۲ رسیده است. معاون ناشران شرکت بورس تهران با بیان بهبود این وضعیت گفت: باید علاوه بر بازآموزی مقررات، آشناسازی نیز با آنها نیز صورت گیرد.
همچنین اسماعیل درگاهی مدیر پذیرش شرکت بورس اوراق بهادار تهران نیز از حضور متخصصان خوش فکر و جوان در بازار سرمایه به عنوان عاملی نام برد که منجر به ارتقای شفافیت اطلاعات بازار سرمایه و توسعه کدال در سال های اخیر شده است.
وی با قیاس سامانه اطلاع رسانی کشور نسبت به سایر کشورهای پیشرفته گفت: در شرایطی که هیات مدیره شرکت ها از ارایه اطلاعات گریزان هستند، عملکرد شرکت رایان بورس در فراهم کردن زیرساخت های موجود سبب شده است که این اطلاعات به خوبی از  شرکت ها دریافت شود.
به گفته وی در حال حاضر در شرکت بورس تهران ۴۰ پرونده مفتوح در حوزه پذیرش شرکت وجود دارد که در قالب تفاهم نامه صورت گرفته میان بورس تهران و رایان بورس، آموزش های لازم به شرکت ها ارایه می شود. بر این اساس اجرای این تفاهم نامه با شرکت توسعه صنعت نفت و گاز پرشیا آغاز شده است.
مدیر پذیرش شرکت بورس تهران گفت: درواقع همزمانی آموزش شرکت ها با پذیرش آنها در بورس منجر می شود تا سرعت انتقال اطلاعات و رضایتمندی و تعامل ناشران با شرکت بورس افزایش یابد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :