آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 205973
تاریخ انتشار : 28 فروردین 1396 12:0
تعداد بازدید : 429

بانک مرکزی اعلام کرد:

ورشکستگی بانک ها صحت ندارد

مدیر کل نظارت بر بانک ها و موسسات اعتباری بانک مرکزی با رد ادعاهای مطرح شده درباره ورشکستگی بانک ها هشدار داد که در صورت تکرار، این بانک به عنوان «مدعی» از طریق مراجع قضایی اقدام خواهد کرد.

روابط عمومی بانک مرکزی- عباس کمرئی  با بیان اینکه اعلام این موضوع نادرست که به طور مستقیم با زندگی عموم مردم جامعه ارتباط دارد، باعث ایجاد نگرانی هایی میان مردم می شود که خسارت های ناشی از آن جبران ناپذیر است، گفت:  متاسفانه اینگونه اظهارنظرها توسط افرادی که اطلاعات فنی دقیقی در این زمینه ندارند، با توجه به پیش رو بودن انتخابات ریاست جمهوری در کشور، تنها با هدف تامین مقاصد سیاسی کوتاه مدت ارزیابی می شود.
مدیر کل نظارت بر بانک ها و موسسات اعتباری بانک مرکزی بیان کرد: توقف و ورشکستگی بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی با توجه به نقش محوری آنها در اقتصاد در مقایسه با سایر بنگاه های اقتصادی، رخدادی پیچیده تلقی می شود و اظهارنظرهای غیرکارشناسی توسط افراد و نهادهای غیرمسوول تنها سبب وخامت اوضاع و افزایش ریسک سرایت و هجوم به بانک ها خواهد شد و اظهارنظر درخصوص این موضوع، نیازمند احتیاط بیشتر تمام دلسوزان نظام است. نظام بانکی بیش از 80 درصد بار تامین مالی کشور را به دوش می کشد و این موضوعی نیست که بشود آن را دستاویز مطامع و مصالح کوتاه مدت سیاسی خود قرار داد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :