آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 205851
تاریخ انتشار : 27 فروردین 1396 10:54
تعداد بازدید : 746

اپل برای آزمایش خودران از کالیفرنیا مجوز گرفت

بالاخره زمان نشان داد که شایعات درباره خودروهای بدون راننده اپل درست است و این شرکت برای آزمایش کردن اتومبیل هایش در خیابان های کالیفرنیا مجوز دریافت کرده است.

گیزمودو- از مدت ها قبل معلوم بود که اپل مشغول کار روی پروژه های مرتبط با ساخت اتومبیل است اما این شرکت هرگز جزئیات چنین فعالیت هایی را تایید نکرده بود. حال خبر صدور این مجوز را اداره راهنمایی و رانندگی کالیفرنیا در روز جمعه اعلام کرد. این اداره گفت که اپل اجازه دارد سه اتومبیل خودران را که توسط شرکت لکسوس ساخته شده، وارد خیابان ها کند.
اپل هنوز در این باره اظهار نظر نکرده است اما سال گذشته در نامه ای به این فناوری ابراز علاقه کرده بود. این شرکت در آن زمان نوشت که نسبت به ظرفیت سیستم های اتوماتیک در بسیاری از بخش ها ازجمله حمل و نقل هیجان زده است.
شایعات مختلفی درباره بلندپروازی های اپل در صنعت اتومبیل سازی وجود دارد که شامل تلاش برای ساخت اتومبیل اپل یا تولید نرم افزارهای قابل مصرف در اتومبیل هاست.
تصور می شود این پروژه که در داخل اپل به «تایتان» معروف است، بیش از هزار کارمند داشته باشند هرچند ابعاد کنونی تلاش های اپل روشن نیست. مشاهده اتومبیل های خودران که عمدتا بدون نیاز به راننده کار می کنند، در جاده های اطراف منطقه معروف به سیلیکون ولی کالیفرنیا عادی است.
اپل سی امین شرکتی است که اجازه آزمایش این اتومبیل ها را می گیرد. یکی از شرایط دریافت این مجوز این است که شرکت های سازنده آمارهای مربوط به عملکرد این فناوری ازجمله دفعات نیاز به دخالت انسان هنگام خطای کامپیوتری را به اداره راهنمایی گزارش کنند.
همه اتومبیل های خودران فقط با حضور یک راننده پشت فرمان اجازه دارند به خیابان بروند. آمارها نشان می دهد که نیاز به دخالت راننده انسانی هر 8 هزار کیلومتر یک بار اتفاق می افتد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :