آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 205850
تاریخ انتشار : 27 فروردین 1396 10:52
تعداد بازدید : 448

رییس سازمان بورس اعلام کرد

نتایج افشای صورت های مالی امسال ملموس می شود

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: در حوزه الزام به افشای صورت های مالی در چارچوب IFRS اقدامات خوبی انجام شد که نتایج آن امسال با همکاری بانک مرکزی و بیمه مرکزی مشاهده می شود.

مهر- شاپور محمدی در مراسم آغاز به کار دهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه گفت: فرهنگ سازی یکی از کارهای مهم بازار سرمایه است که بر این اساس، حضور شرکت ها در این نمایشگاه بسیار قوی است و اکنون ۱۶ بیمه، ۱۰ بانک، ۱۷ کارگزاری و ۵۰ صندوق در این نمایشگاه حضور دارند.
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: در حوزه تحولات بازار سرمایه در سال گذشته، یکی از اتفاقات خوبی که در بازار سرمایه رخ داد، راه اندازی معاملات اختیار خرید و فروش بود؛ ضمن اینکه افشای اجباری اطلاعات تولید و فروش ماهانه شرکت ها نیز یکی دیگر از اتفاقات خوب سال گذشته بورس بود. 
وی گفت: در حوزه الزام به افشای صورت های مالی در چارچوب IFRS اقدامات خوبی انجام شد که نتایج آن را امسال با همکاری بانک مرکزی و بیمه مرکزی مشاهده خواهیم کرد. به گفته محمدی اندازه بازار سرمایه در سال قبل بدون احتساب صندوق ها به ۴۹۰ هزار میلیارد تومان رسید که نسبت به چهارسال گذشته ۱۰۳ درصد رشد داشته است؛ این در حالی است که صندوق های سرمایه گذاری نیز حدود ۱۲۰ هزار میلیارد تومان ارزش دارند که مجموعه این ارزش ها، از ۶۰۰ هزار میلیارد تومان بیشتر خواهد شد. 
وی اظهار داشت: سال گذشته ۱۹۵ هزار میلیارد تومان در چهار بورسی که در کشور داریم، معامله انجام شد که رشد بسیار خوبی را نشان می دهد، همچنین در حوزه معاملات اوراق سهام نیز حجم معاملات ۱۵ درصد رشد داشت.
محمدی گفت: بحث نرخ اوراق بدهی و کنترل حجم بازار بدهی تجربه خوبی است که حاصل شده و امسال باید با دقت بیشتری در این حوزه عمل شود.
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: درخصوص تعداد کدهای سهامداری در سال ۹۱ حدود ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر کد سهامداری داشتند که امروز به بیش از یازده میلیون رسیده است. پس ضریب نفوذ بازار سرمایه نیز افزایش یافته است.
وی ادامه داد: امیدواریم امسال، سال رفع محدودیت های بازار سرمایه باشد، بنابراین محدودیت هایی که ضرورت آن کمتر شده است، تلاش داریم با راهنمایی وزیر اقتصاد و اعضای شورای عالی بورس، این محدودیت را برای پرسنل کارگزاری رفع کرده و توقف طولانی مدت نمادها را برای همیشه حل خواهیم کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :