آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 205834
تاریخ انتشار : 27 فروردین 1396 10:26
تعداد بازدید : 565

معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری اعلام کرد:

درآمد 2 هزار میلیارد تومانی 5 شرکت استارت آپ ایرانی

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: شرکت دانش بنیان در حالی مطرح می شود که برای تحول در این زمینه باید اقتصاد کشور به دانشگاه متصل شود، در غیر این صورت تمرکز اقتصاد نفت محور می تواند همواره به استراتژی های اشتباه بینجامد.

فناوران- سورنا ستاری افزود: کشورهای پیشرفته در دنیا که همواره رتبه های برتر اقتصادی را به خود اختصاص داده اند، با گریز از وابستگی به یک منبع درآمدی همواره تلاش کرده اند تا روی صنعت و ارتقای دانش به جای تکیه بر چند تکنسین متمرکز شوند.
ستاری با بیان اینکه در سال گذشته فروش شرکت های دانش بنیان به 30 هزار میلیارد تومان رسید، گفت: به زودی استارت آپ ها بزرگ ترین شرکت های اقتصاد خواهند شد؛ در حالی که از سرمایه فیزیکی بر مبنای ساختمان و دارایی ثابت برخوردار نیستند.
وی با بیان تجربه خرید 48 میلیون دلاری شرکت واتس اپ از سوی شرکت فیس بوک گفت: هم اکنون 5 شرکت استارت آپ در کشور وجود دارد که از فروش بیش از 2 هزار میلیارد تومانی برخوردار هستند.
ستاری افزود: برخی استارت آپ ها در حالی از رشد هزاردستی برخوردار هستند که باید در حوزه تامین مالی بر روی صندوق های جسورانه و شتاب دهنده ها کار بیشتری کرد.
ستاری بر لزوم فراهم شدن زیرساخت ها از سوی دولت برای شرکت های دانش بنیان تاکید کرد و گفت: بازار فین تک ها در حالی باید توسعه یابد که به نظر می رسد در آینده ای نه چندان دور به چیزی شبیه بازار نزدک برای آن دسته از شرکت هایی که از سرمایه مالی برخوردار نیستند، اما به جای آن دارای سرمایه دانش و تکنولوژی هستند در بازار سرمایه ایجاد شود. بانک ها نباید از چنین شرکت هایی درخواست سوله یا زمین ساختمان کنند، همین شرکت هایی که این روزها نهادهایی همچون تاکسیرانی و غیره پایه های شان را می لرزانند، باید برای مردم به گونه ای جا بیفتد که تفکرات آنها را در مواجهه با شرکت های دانش بنیان تغییر دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :