آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 205773
تاریخ انتشار : 26 فروردین 1396 11:39
تعداد بازدید : 703

مصطفی تاج‌زاده روی صندلی داغ

ما و پهلوی

مصطفی تاج زاده، معاون وزیر کشور دولت خاتمی که بعد از ماجراهای سال 88 به هفت سال زندان محکوم و خرداد ماه سال گذشته آزاد شد در توییتر فعال است. تاج زاده @mostafatajzade از ابتدای سال 2017 وارد توییتر شده اما بیش از 11 هزار دنبال کننده دارد. وی که در حال حاضر هیچ سمت دولتی ندارد و تنها یک فعال سیاسی محسوب می شود این روزها که به انتخابات ریاست نزدیک می شویم نظرات سیاسی خود را در این شبکه اجتماعی منتشر می کند که هفته گذشته یکی از این توییت هایش سر و صدای زیادی به پا کرد. وی نوشت: «اشتباه بزرگ #پهلوی ها درافتادن با دین مردم بود.خطای بزرگ ما نیز تلاش برای #اسلامی کردن همه امور اعم از عرفی و قدسی بود». این توییت طی مدت کوتاهی بیش از 2 هزار لایک خورد، بیش از 250 بار بازنشر شد و بیش از 140 پاسخ دریافت کرد. برخی از پاسخ های توییتری ها به این توییت تاج زاده را بخوانید:

بهار ادیبان
شهید مدرس: سیاست ما عین دیانت ماست و دیانت ما عین سیاست. چند کیلومتر فهم از دین را جابجا کردید جناب تاج زاده.
کل رفتار انسان باید خدایی و بر اساس دینش باشد. 
به نظرم حکومت پهلوی هیچ وقت بر علیه دین اقدام نکرد .آقای تاج زاده آدرس غلط ندید لطفا.
پهلوي با دين عناد نداشت. بلكه مي خواست جامعه ای سنتي را به زور و به سرعت مدرن كند درحالي كه مردم كشور به سنت پايبند بودند.
اسلام برای امور عرفی هم احکام دارد چون می خواهد انسان به کمال (حقیقت) برسد و عقل هم احکام را تایید می کند و این واقعا زیباست.
اقای تاج زاده تاریخ بخوان؛ حوزه علمیه قم در زمان رضا شاه به وجود آمد.
اشتباه ما عمل نکردن به اسلام بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :