آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 205189
تاریخ انتشار : 15 فروردین 1396 10:38
تعداد بازدید : 724

خودران ها 2021 می آیند

استیون المر- آنطور که از فعالیت ها و خبرهای شرکت های خودروساز برمی آید، تا سال 2021 یعنی حدود چهار سال دیگر شاهد حضور خودروهای بدون راننده در خیابان ها خواهیم بود.

شرکت بی ام دبلیو یکی از این شرکت هاست که معاون ارشد بخش توسعه خودروهای خودرانش به تازگی اعلام کرده که تا سال 2021 خودروهای خودران سطح سه، چهار و پنج خود را راهی خیابان ها خواهد کرد. برای اینکه بدانید که سطح سه و چهار و پنج چیست، برای تان توضیح می دهم. 
در سطح سه خودروهای بدون راننده، راننده باید تمرکز خود را به هدایت خودرو معطوف کند. به عبارت دیگر در این سطح اتومبیل نمی تواند به صورت کاملا مستقل در مسیر پیش رو حرکت کند.
در سطح چهار و پنج، امکان رانندگی بدون نیاز به توجه راننده فراهم شده است و اتومبیل های حاضر در این سطح می توانند به صورت خودکار در جاده حرکت کنند. به دلیل تفاوت های فناوری گسترده، جهش از سطح سه به سطوح چهار و پنج بسیار سخت است و نیازمند بهره گیری از نرم افزار و سخت افزارهای پیشرفته است. 
بی ام دبلیویی ها برای دستیابی به تکنولوژی کاملا خودران و توسعه نرم افزار مربوطه با شرکت های اینتل و Mobileye وارد همکاری شده اند. در این همکاری، مهندسان ب ام دبلیو وظیفه توسعه سیستم های کنترلی و سیستم های امنیتی را بر عهده گرفته اند. طبق این برنامه ریزی ها، ناوگانی از سدان فول سایز و لوکس سری 7 با فناوری خودران تا پایان سال 2017 وارد مرحله آزمایش خیابانی خواهند شد. بی ام دبلیو قبلا اعلام کرده بود که خودروهای بدون راننده این شرکت با برند  iNext  ارایه خواهند شد.
این در حالی است که بسیاری از شرکت های دانش بنیان و خودروسازان مطرح جهان در حال تحقیق و توسعه برای تولید خودروهای خودران در سال های آینده هستند که از میان آنها می توانم به شرکت های فورد، ولوو، مرسدس، بنز، اوبر و بوش اشاره کنم. البته باید خاطرنشان کنم که شرکت تسلا یکی از پیشگامان این فناوری به شمار می رود و سیستم اتوپایلوت آن قابلیت هدایت خودرو را در اتوبان و جاده های اصلی دارد.
* نویسنده و گزارشگر AutoGuide


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :