آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 204522
تاریخ انتشار : 21 اسفند 1395 8:40
تعداد بازدید : 1515

تامین مالی، منابع انسانی و چالش‌های حقوقی

مهم ترین موانع توسعه استارت آپ های فاوا مشخص شد

رییس مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب و کارهای نوپای فناوری اطلاعات با اعلام خبر انجام پژوهش های میدانی از وضعیت استارت آپ های این حوزه، مهم ترین چالش این کسب و کارها را تامین مالی عنوان کرد.

مهر- شهلا اصولی گفت: بر اساس آخرین نظرسنجی که در آذرماه امسال انجام شد، مهم ترین موضوعی که از سوی استارت آپ های این حوزه اعلام شد، مربوط به عدم تامین مالی بوده است.
وی افزود: پس از این مورد بحث منابع انسانی و چالش های حقوقی به عنوان مهم ترین چالش های پیش روی کسب و کارهای نوپای فاوا معرفی شده اند.
اصولی خاطرنشان کرد: عوامل غیرقابل کنترلی از سوی این کسب و کارها به عنوان چالش مطرح شده که ما به آن چالش محیطی می گوییم؛ اما برخی تلاش ها نیز به فضای داخلی استارت آپ ها مرتبط می شود که در بین عوامل قابل کنترل قرار دارند و حول مسائلی چون بازاریابی و مدیریت راهبردی می گردند.
رییس مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب و کارهای نوپای فناوری اطلاعات با بیان اینکه نیاز مشتری، تناسب محصول و بازار، طراحی مدل کسب و کار گسترش پذیر و تیم سازی را می توان از جمله چالش های درونی استارت آپ ها نام برد، افزود: مرکز کسب و کارهای نوپا بر مبنای این چالش ها در حال تکمیل فرایندهایی برای رفع مشکلات و تسهیل فعالیت در این حوزه است.
وی خاطرنشان کرد: ارزیابی های ما نشان می دهد که در یک کسب و کار برنامه توسعه به طور متوسط ۷ نفر متخصص به صورت مستقیم مشغول به کار هستند و تعداد قابل توجهی نیز به صورت غیرمستقیم در جریان این فعالیت حضور دارند. در همین حال کسب و کارهای نوپا در شهرستان ها با تکیه بر ظرفیت های بومی اجرا می شوند که علاوه بر موضوع ارزش آفرینی و تاثیری که بر اقتصاد منطقه خود دارند، می توانند در کاهش ناهنجاری ها نیز موثر باشند.
اصولی بیان کرد: ماهیت اقتصاد مقاومتی مبتنی بر تولید ملی است و از این رو کسب و کارهای نوپا می توانند فرایند تولید محصول و خدمات را در کشور با هزینه پایین تر و نوآوری بیشتر انجام دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :