آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 203513
تاریخ انتشار : 8 اسفند 1395 11:30
تعداد بازدید : 1476

تالیا فقط 45 هزار مشترک فعال دارد

جدیدترین آمارهای رسمی گویای آن است که همچنان حدود ۷۰۰ هزار نفر مالک سیم کارت های تالیا هستند، حال آنکه در ارایه خدمات به این مشترکان اما و اگرهای بسیاری وجود دارد.

ایسنا- طی سال های گذشته برای تعیین تکلیف تالیا وعده های متعددی از سوی مسوولان مخابراتی کشور داده شده اما همچنان این وعده ها محقق نشده است.
اکنون مشترکان این اپراتور در شرایطی که اپراتورهای مختلف 4G را هم ارایه کرده اند، حتی در دسترسی به 3G ناکامند.
این اتفاق در شرایطی رخ می دهد که طبق آمارهای اخیر ارایه شده تا پایان آذر ماه سال جاری حدود ۷۰۰ هزار مشترک برای این اپراتور ثبت شده که از این میان تنها ۴۵ هزار نفر همچنان به عنوان مشترک فعال از خدمات نه چندان گسترده این اپراتور استفاده می کنند.
 البته در آمارهای اخیر یک نکته جالب هم به چشم می خورد و آن اینکه طی یک دوره سه ماهه آماری تعداد مشترکان تالیا با افزایشی بالغ بر ۱۰۰ هزار نفر همراه بوده است، بدین ترتیب در حالی که تا پایان شهریور ۱۳۹۵ تعداد مشترکان این اپراتور ۵۹۲ هزار و ۵۰۰ نفر اعلام شده بود در آمارهای منتهی به آذر ماه ۱۳۹۵ این تعداد به ۷۰۰ هزار مشترک رسیده است.
بنا بر این گزارش، تعداد مشترکان فعال تالیا هم در این مدت از ۵۰ هزار نفر به ۴۵ هزار نفر رسیده است.
نکته قابل اشاره دیگر اینکه پیش از این و در بحث احراز هویت سیم کارت ها نیز معاون نظارت سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی گفته بود: تالیا هم حدود ۴۸ هزار سیم کارت فاقد هویت دارد که البته بخش عمده آنها غیرفعال بوده و اکنون به حالت یک طرفه در آمده است.
براساس این گزارش شرکت گسترش ارتباطات تالیا به عنوان نخستین شبکه مستقل پیش پرداخت تلفن همراه از سال ۱۳۸۳ با استفاده از تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری شرکت های زیمنس، آلکاتل و اریکسون و با مشاوره یکی از برجسته ترین مشاوران GSM در دنیا (شرکت TELE2) آغاز به کار کرد.
این شبکه به طور رسمی از سوم خرداد ۱۳۸۴ ابتدا در تهران و به تدریج در سایر شهرها و مراکز استان ها سرویس دهی خود را آغاز کرد و در سال ۱۳۹۱ شرکت تعاونی مجتمع صنعتی رفسنجان، سهامدار ۴۳ درصدی خود را در اولین پیمانکار- اپراتور تلفن همراه اعتباری تالیا فروخت. اما در ادامه و تاکنون تالیا به دلایل مختلف با فراز و فرودهایی مواجه شده و ظاهرا منتظر تصمیم گیری مسوولان است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :