آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 202333
تاریخ انتشار : 25 بهمن 1395 11:17
تعداد بازدید : 535

چرا دربی 84 آنقدر جذاب بود؟

علی اصلان شهلا- برخلاف بسیاری از دربی های دنیا، مسابقه بین پرسپولیس و استقلال در سال های اخیر معمولا بازی سرد و کم موقعیتی از آب در می آید. به همین خاطر هم تک مسابقات پرهیجانی مانند برد 10 نفره پرسپولیس در دقایق پایانی، حسابی در یاد و خاطر طرفداران فوتبال می ماند.

بازی دیروز این دو تیم هم یکی از آن مسابقات دیدنی و جذاب از آب درآمد و البته بسیاری از کارشناسان هم چنین وضعیتی را برای دربی 84 پیش بینی می کردند؛ چراکه دو تیم در بهترین فرم این فصل خود قرار داشتند.
اما چرا پرسپولیس و استقلال برخلاف گذشته اوضاع و احوال خوبی دارند و دیگر کمتر از اعتصاب و قهر و حاشیه در این دو تیم می شنویم؟! 
بدون شک یکی از عوامل اصلی این موضوع وضعیت خوب مالی این دو تیم است. با راه افتادن سامانه هواداری پیامکی انقلابی در بودجه این دو تیم روی داد؛ برای مثال در حالی که پرسپولیس در چند سال اخیر با بدهی های فراوانی دست و پنجه نرم می کرد و معمولا بازیکنان این تیم هر چند هفته یک بار مجبور به اعتصاب برای دریافت بدهی خود بودند، در این فصل تا به امروز 40 درصد مطالبات بازیکنان پرداخت شده است؛ رقمی که در میان تمام تیم های لیگ برتر پرداخت خوبی به حساب می آید.
استفاده از فناوری اطلاعات و تکنولوژی برای نخستین بار مشکل نبود مدیریت درست و حسابی در این دو تیم را کم رنگ کرده است. سال ها شکست مدیران این دو تیم در درآمدزایی از هواداران شان، از طریق عضویت در کانون هواداران و فروش کارت های هواداری با یک راه حل ساده مبتنی بر فناوری حل شده تا بزرگ ترین و پرطرفدارترین تیم های ایران به منابع مالی خوبی دست یابند.
این در حالی است که استفاده از سامانه پیامکی، دم دست ترین راه برای درآمدزایی این دو باشگاه است و همچنان می توانند با ایده های جدیدتر مبتنی بر فناوری مانند فروش مستقیم لباس های اورجینال، بلیت فروشی الکترونیکی، تهیه برنامه های تصویری اختصاصی و... درآمد بسیار بیشتری کسب کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :