آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 200312
تاریخ انتشار : 2 بهمن 1395 0:37
تعداد بازدید : 1603

برون سپاری موفق

نیما نورمحمدی*- اگرچه مفهوم برون سپاری سالهاست به وجود آمده، اما اخیراً برون سپاری آنلاین برای کسب وکارهای کوچک عملی تر و محبوب تر شده است.

برون سپاری آنلاین کارها، زمان را برای شما ذخیره می کند و کمک می کند در حالی که به توسعه کسب وکار خود می پردازید هزینه ها را پایین نگه دارید.
۱- کارهایی که می خواهید برون سپاری کنید را معین کنید.
امروزه، در کسب وکارها می توان هرچیزی را برون سپاری کرد. بنابراین باید مشخص کنید کدام بخش از کسب وکارتان می تواند از کمک بیرونی سود ببرد. اگر چیزی وجود دارد که با تخصص شما جور نیست، می توانید به برون سپاری آن فکر کنید. از توسعه وب سایت، طراحی گرافیک، تولید محتوا و تولید ویدئو به عنوان فرصت های برون سپاری رایج یاد می شود، مخصوصاً در مورد کارآفرینان مجازی. فعالیت های رسانه های اجتماعی نیز فرصتی رایج برای برون سپاری است.
۲- از برون سپاری به عنوان روشی برای ذخیره ی زمان استفاده کنید.
برخی از مردم برون سپاری را عمدتاً راهی برای صرفه جویی یا کاهش هزینه ها می دانند. زمان یکی از گران بهاترین سرمایه های صاحبان کسب وکارهاست. بنابراین زمانی که می اندیشید چه چیزی را برون سپاری کنید، به اموری فکر کنید که وقت شما را بسیار می گیرند.
۳- کنترل امور مهم را در دست داشته باشید.
شما نباید هرچیزی را برون سپاری کنید. مسائل مهم درون سازمانی که اطلاعات مهم مجموعه شماست نباید برون سپاری شود.
۴- افراد را برای نقش ها استخدام کنید نه برای یک وظیفه مشخص.
اگر می خواهید برون سپاری واقعاً به کسب وکارتان سود برساند باید فریلنسرهایی پیدا کنید که نقش ها و سمت هایی که لازم است پر شوند را پر کنند. اطمینان حاصل کنید که تخصص آنها نیازهای کلی شما را برطرف کند به جای این که فقط به دنبال کسی باشید که تنها یک کار خاص را انجام دهد.
۵- استانداردهای کلی استخدام را حفظ کنید.
فریلنسرها نیز می توانند تأثیر بسزایی بر کسب وکار شما داشته باشند. بنابراین همان توجه و حساسیتی را که هنگام استخدام کارمندان به خرج می دهید در یافتن فریلنسرها نیز به کار ببندید.
۶- بدون توجه به مکان جغرافیایی، شخص مناسب را استخدام کنید.
یکی از بزرگترین فواید استخدام فریلنسرها این است که نیازی به محدود کردن جست وجوی تان به موقعیت جغرافیایی ندارید. شما می توانید بهترین شخص یا شرکت را برای کار، بدون محدود کردن جست و جوی خود استخدام کنید.
۷- پلاتفرم مناسب را برای نیازهای خود پیدا کنید.
زمانی که تصمیم گرفتید به برون سپاری نیاز دارید، اگر فریلنسری در نظر ندارید باید تصمیم بگیرید از کدام پلتفرم برای جستجوی خود استفاده کنید. سایت هایی مانند پونیشا می توانند به شما کمک کنند تا فریلنسرها را در مناطق متنوعی پیدا کنید.
*موسس و مدیرعامل پونیشا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :