آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 200299
تاریخ انتشار : 2 بهمن 1395 0:20
تعداد بازدید : 743

منطقه ممنوع و تجویز روحانی

پس از درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی، اذهان عمومی مشغول واکنش ها و اتفاقاتی دوره ای است که به آن دوره پساهاشمی لقب داده اند. اظهارنظرات مقامات مختلف و سیاستمداران در نشست های رسمی و غیر رسمی درباره وضعیت سیاسی کشور در فقدان آیت الله رفسنجانی، درباره دوره کاری وی و تاثیراتی که بر سیاست و اقتصاد داشته است ازجمله مسایلی است که مورد توجه عموم قرار دارد. هفته گذشته پلمب دفتر هاشمی ازجمله خبرهایی بود که با حاشیه های بسیاری همراه بود و کاربران نیز به حواشی و اصل خبر پرداختند.

بهار ادیبان
به ضد هوایی عادت کنیم؟
هفته گذشته برای دومین بار آسمان تهران عرصه تیراندازی ضدهوایی ها در منطقه پرواز ممنوع حوالی میدان انقلاب بود. پس از نماز جمعه دو هفته پیش که برای نخستین بار تهرانی ها صدای ضد هوایی را در محدوده وسیعی از تهران شنیدند، هفته گذشته نیز وجود شیء پرنده ای در منطقه پرواز ممنوع حوالی انقلاب باعث به کار افتادن ضدهوایی ها شد. 
کاربران در رسانه های اجتماعی به محض شنیدن صدای شلیک ضد هوایی ها شروع به پرس و جو و خبر دادن کردند. فیلم هایی که مردم در خیابان انقلاب و پشت بام های اطراف محل استقرار ضدهوایی ها گرفتند، به سرعت منتشر شد. این اخبار پیش از آنکه در رسانه های رسمی مانند خبرگزاری ها و صدا و سیما منتشر شود، در رسانه های اجتماعی منتشر شد و مردم منتظر واکنش نشان دادن مسوولان ماندند. 
در حالی که بسیاری از کاربران از وجود پرنده های بی سرنشین در منطقه پرواز ممنوع که باعث به کار بردن ضد هوایی ها می شود، اظهار نگرانی کردند، برخی دیگر این واکنش ضد هوایی ها را نشان دهنده امنیت دانستند. 


عینک برای ناقدان لوکس
نهمین نشست خبری رییس جمهور روز سه شنبه هفته گذشته مورد توجه رسانه ها و کاربران قرار گرفت. کاربران در حین برگزاری نشست خبری رییس جمهور، سوالات خبرنگاران را دنبال می کردند و پاسخ های رییس جمهور را در شبکه اجتماعی توییتر منتشر می کردند. از جمله صحبت های روحانی که مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفت، می توان به لوکس خواندن نقد برخی از ناقدان درباره تاثیرات برجام و دیده نشدن تغییرات پرداخت که روحانی برای آن عینک تجویز کرد.
همچنین روحانی اعلام کرد در حال حاضر نمی تواند پاسخ دهد که آیا در انتخابات آتی ریاست جمهوری شرکت می کند یا خیر. این در حالی است که طی چند روز اخیر کاندید شدن مرضیه وحیدی دستجردی برای ریاست جمهوری مورد بحث کاربران است و بسیاری از کاربران از کاندید شدن یک زن برای ریاست جمهوری استقبال کردند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :