آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 200097
تاریخ انتشار : 28 دی 1395 11:26
تعداد بازدید : 1078

اما و اگرهای رجیستری

ساحره چمنی- بازار 90 درصدی قاچاق گوشی ، آشفته بازار موبایل، طرح نافرجام رجیستری و ارگان هایی که مدام از مسوولیت شانه خالی می کنند، موضوعات روز بازار موبایل کشورمان است.

مدت زمان زیادی از وعده هایی که برای اجرای طرح رجیستری گوشی های موبایل داده شده، گذشته بود و خبری از سرنوشت آن نبود که با پیگیری رسانه ها دوباره موضوع اجرای طرح رجیستری پررنگ شد. 
به این ترتیب هفته گذشته رسما هر سازمانی دیگری را مسوول اجرا نشدن این طرح معرفی کرد و درنهایت همه تقصیرها به گردن وزارت ارتباطات به عنوان مجری طرح افتاد. اما دیروز وزیر ارتباطات آب پاکی روی دست مسوولان ستاد مبارزه با قاچاق کالا ریخت و رسما اعلام کرد که تا تیر ماه سال آینده طرح رجیستری اعمال نخواهد شد. اما در این خصوص نکات و اما و اگرهای جدیدی مطرح می شود.
1- نخست آنکه چند روز پیش یکی از مسوولان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرد که این طرح باید تا پایان سال جاری اجرا شود و به این ترتیب مهر تاییدی بر نظرات قبلی روزنامه نگاران و کارشناسان زده شد که بارها بر فراهم نبودن زیرساخت های این طرح تاکید کرده بودند و اجرای آن را به این سرعت امکان پذیر نمی دانستند.
2-از سوی دیگر اینکه یک مقام مسوول زمان اجرای طرح را پایان سال اعلام می کند و مقام دیگری وعده اجرای آن را به تیر ماه سال آینده موکول می کند، موضوع دیگری است که تاییدی بر ناهماهنگی متولیان اجرای طرح رجیستری می زند.
3- در نهایت اینکه وزیر ارتباطات زمانی را تعیین کرده که درواقع مصادف با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و تقریبا کمی بعد از انتخابات است که به نظر می رسد به نوعی اجرای طرح را در زمان مذکور زیر سوال می برد چرا که معلوم نیست مسوولانی که هم اکنون در راس اجرای طرح هستند، در دولت بعدی هم در جایگاه شان باقی بمانند و پاسخگوی نتایج اجرای این طرح باشند. به این ترتیب به نظر می رسد مهلت مذکور با ابهاماتی مواجه است و بازار همچنان به آشفتگی خود ادامه دهد و قاچاق چیان تا آنجا که می توانند جولان دهند؛ چراکه حداقل فعلا خبری از اجرای طرح رجیستری گوشی های موبایل نیست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :