آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 199639
تاریخ انتشار : 22 دی 1395 11:4
تعداد بازدید : 817

بانک ملت 6میلیارد دلار حواله ارزی صادر کرد

معاون مدیرعامل در امور بین الملل بانک ملت اعلام کرد که این بانک بعد از برجام و رفع تحریم ها، تاکنون با 131 بانک خارجی روابط کارگزاری برقرار کرده است.

بانک ملت-  عزیز آخوندی اصل در جمع مدیران ارشد این بانک به فعالیت های انجام شده پس از اجرایی شدن برجام پرداخت و افزود: در این مدت 36 فقره حساب ارزی در کشورهای خارجی گشایش یافته و حجم اعتبارات اسنادی گشایش یافته تا پایان آذر به بیش از یک میلیارد و 100 میلیون دلار رسیده است.
وی در عین حال از عملکرد مناسب بانک ملت در بخش حواله های ارزی خبر داد و ادامه داد: در این زمینه بیش از 6 میلیارد دلار حواله ارزی برای مشتریان صادر شده
است.
معاون مدیرعامل در امور بین الملل با بیان اینکه با هدایت حواله های ارزی به سمت اعتبارات اسنادی، درآمدهای بانک افزایش خواهد یافت، گفت: بانک ملت اکنون 90 واحد ارزی فعال در داخل کشور دارد که با گشایش های انجام شده در روابط بین الملل، عملکرد این بخش ها باید بیش از پیش تقویت شود.
آخوندی افزود: در دوران تحریم مشتریان ارزی بانک از خدمات بانک هایی که در فهرست تحریم نبودند، استفاده می کردند که اینک با اجرایی شدن برجام، این مشتریان به دلیل روابط خوب گذشته با بانک ملت، به تدریج به بانک ملت برمی گردند.
وی گفت: باید با همت مضاعف کارکنان بانک، ارایه خدمات متمایز و حل مشکلات باقیمانده این قبیل مشتریان، این برگشت را تسریع کنیم.
به گفته وی، بانک ملت در بخش ضمانتنامه های ارزی عملکرد خوبی داشته و بیشترین حجم ضمانت نامه های ارزی صادره را از آن خود کرده است.
آخوندی بر وصول مطالبات ارزی به دلیل نقش آنها در افزایش سودآوری بانک تاکید کرد و گفت: بانک آماده مذاکره با مشتریان برای تعیین تکلیف مطالبات ارزی به روش های مختلف است.
وی افزود: باید خود را برای حضور بانک های خارجی و همچنین حضور شرکت های رتبه بندی بانکی در کشور آماده کنیم.
معاون مدیرعامل درباره فعال کردن واحدها و تاسیس شعب جدید در کشورهای خارجی ابراز امیدواری کرد که شعبه سئول کره جنوبی به زودی دوباره فعال شود تا در سال آینده از طریق این واحد گام های موثری برداشته 
شود.
وی با بیان اینکه بانک ملت ارمنستان نیز در چندماه آینده شعبه ای در کشور گرجستان راه اندازی خواهد کرد، افزود: بانک برای تاسیس شعب جدید در کشورهای ایتالیا، هلند و سوییس و سایر کشورهای هدف نیز اقدام کرده که هنوز به نتیجه نرسیده است.`


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :