آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 199601
تاریخ انتشار : 22 دی 1395 10:10
تعداد بازدید : 729

استعفای مریسا مه‌یر از هیات مدیره

یاهو به «آلتابا» تغییر نام می دهد

چندی پیش اعلام شد که شرکت مخابراتی ورایزون در مزایده خرید یاهو برنده شده است، اما هنوز خبر نهایی این موضوع تایید نشده که یاهو می خواهد نام خود را به «آلتابا» (Altaba) تغییر دهد. علاوه بر این قرار است که مه یر نیز از هیات مدیره شرکت نیز استعفا دهد.

Engadget- هم اکنون تعداد اعضای هیات مدیره 10 نفر است، اما به زودی به نصف کاهش پیدا خواهد کرد و مه یر، مدیر اجرایی ارشد این شرکت و چهار نفر دیگر از اعضای هیات مدیره استعفا خواهند کرد. 
اگر این قرارداد نهایی شود، ورایزن پلات فرم ایمیل، برنامه ها، وب سایت ها و تمام فناوری تبلیغاتی یاهو را تصاحب خواهد کرد. خبر این معامله در تاریخ 25 ژوئیه سال گذشته میلادی توسط هر دو شرکت تأیید شده بود. ارزش این قرارداد به مبلغ 8/4 میلیارد دلار ذکر شده بود. مبلغی که با میزان ارزش بازاری 100 میلیارد دلاری شرکت یاهو طی سال های 1999 تا 2000 میلادی فاصله فراوانی دارد.
با این اوصاف، تغییر نام کمپانی یاهو به آلتابا هم زمان با تغییر اعضای هیات مدیره را باید اقدامی در جهت فروش هسته اصلی تجارت و کسب وکار یاهو به ورایزن عنوان کرد. البته فروش یاهو به ورایزن هنوز در هاله ای از ابهام قرار دارد، چراکه این کمپانی در ماه های گذشته از دو نفوذ هکری به سرور های خود پرده برداشت که مقامات ورایزن را به تجدید نظر درباره تصاحب این کمپانی واداشته است. 
البته پس از انتشار اخبار مبنی بر تایید نخستین حمله هکری به یاهو در سال های گذشته، شنیده ها حکایت از این داشتند که ورایزن مذاکراتی برای تغییر شرایط یا حداقل کاهش قیمت انجام می دهد، ولی انتشار خبر مربوط به دومین حمله هکری باعث شد این مذاکرات متوقف شود.
بنابراین این احتمال وجود دارد که ورایزن از نهایی کردن این قرارداد منصرف شود. اخیرا بیش از یک میلیارد حساب کاربری یاهو هک شده بود و کریگ سیلیمن، مشاور عمومی ورایزن در حال بررسی اطلاعات درباره این هک هاست و در تلاش است از میان دو گزینه نهایی نکردن معامله یا مذاکرات مجدد برای کاهش قیمت، بهترین تصمیم ممکن را برای شرکتش اتخاذ کند.
ورایزن در ابتدا در نظر داشت که این معامله را در سه ماه نخست سال جاری 2017 با شرکت یاهو نهایی کند. البته هنوز نیز با توجه به اوضاع و شرایط می توان از تمایل این شرکت مخابراتی ایالات متحده آمریکا برای خرید یاهو سخن گفت؛ اما اینکه آیا مبلغ این معامله همان 89/4 میلیارد دلار خواهد بود یا نه، به کلی مبحث دیگری است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :