آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 199517
تاریخ انتشار : 20 دی 1395 11:57
تعداد بازدید : 702

ویلچر هوشمندی که متخصص عبور از سطوح ناهموار است

یکی از مشکلات کسانی که روی ویلچر می نشینند و در شهر قصد تردد دارند، قسمت هایی از پیاده رو یا مکان هایی است که موانع آن مانع از عبور ویلچر می شود. حالا یک شرکت فناوری در نمایشگاه وسایل الکترونیکی مصرفی امسال از ویلچری رونمایی کرده که به دلیل طراحی خاصی که دارد، از سطوح ناهموار به راحتی عبور می کند.

Engadget- بیش از 2 میلیون نفر در ایالات متحده آمریکا ویلچرنشین هستند و حرکات آنها فقط با این وسیله امکان پذیر است. اما با تمام پیشرفت هایی که در دنیای فناوری اتفاق افتاده است، این ویلچرها خیلی ارتقا پیدا نکرده اند و قابلیت های زیادی ندارند. در همین راستا شرکت Whill از ویلچر جدیدی رونمایی کرده است که امکان حرکت در مسیرهای دشوار را به صورت مستقل دارد. 
طی سال های گذشته عملا شاهد تغییرات بزرگی در این محصولات نبوده ایم. در حالی که بسیاری از شرکت های سازنده، ماشین های قدرتمندی طراحی می کنند که به کمک کاربران ناتوان آنها را در خیابان ها همراهی کنند. اغلب این صندلی های چرخدار برقی همچنان برای عبور و مرور در بسیاری مکان ها بزرگ هستند و مشکلاتی را برای کاربران به وجود می آورند. در حالی که این محدودیت باعث شده است بسیاری از کاربران به سمت استفاده از ویلچرهای برقی نروند و از همان ویلچرهای قدیمی استفاده کنند. اما ویلچر Whill، اعتماد به نفس کافی را به کاربرانش می دهد تا بتوانند با خیال آسوده به این طرف و آن طرف شهر بروند.
گفتنی است این ویلچر، افراد مبتلا به اسکلروز و آسیب های نخاعی را قادر می سازد در داخل و بیرون منزل از آن استفاده کنند. دنیل کنت، مدیر بازاریابی محصولات این شرکت می گوید طراحی جدید نزد افرادی که از ویلچرهای قدیمی استفاده می کنند طول می کشد جا بیفتد. این دستگاه جمع و جور است و با سه سرعت مختلف حرکت می کند و حالتی خاص نیز برایش در نظر گرفته شده است که هنگام برخورد شخصی دیگر با ویلچر، ثبات آن را حفظ می کند.
این شرکت قصد دارد به زودی از ویلچرهایی خودرانی برای افرادی که از معلولیت جسمی رنج می برند نیز رونمایی کند. Whill عقیده دارد که نرم افزارهای تکنولوژی های خودران از همین حالا آنقدر پیشرفت کرده اند که پتانسیل قرارگیری در ویلچرها را هم داشته باشند. در نهایت، Whill اپلیکیشن موبایلی نیز معرفی کرده است که به صورت بی سیم، به مسیریابی برای امنیت بیشتر به هنگام حرکت کمک می کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :