آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 199508
تاریخ انتشار : 20 دی 1395 11:27
تعداد بازدید : 977

نفوذ بلندگوی الکسا به سیستم عامل آندرویید

قابلیت های دستیار دیجیتال هوشمند آمازون این روزها به بسیاری از محصولات دنیای فناوری اضافه شده و از جمله شاهد استفاده از آن در تولیدات شرکت رقیب یعنی گوگل هم هستیم.

فارس- شرکت های متعددی از Whirlpool تولیدکننده لوازم خانگی تا فورد سازنده خودرو از الکسا برای دریافت فرامین صوتی کاربران و اجرای آنها بهره می گیرند.
در همین راستا شرکت چینی هوواوی سازنده گوشی های هوشمند آندروییدی هم از عرضه گوشی جدیدی خبر داده که دارای یک برنامه موبایلی خواهد بود که دسترسی به قابلیت های آلکسا را در آمریکا ممکن می کند.استفاده از الکسا در تولیدات یک شرکت حامی محصولات آندروییدی نشان می دهد که آمازون برای رقابت با گوگل قصد دارد به درون محیط سیستم عامل آندرویید نفوذ کند و البته به نظر می رسد بسیاری از کاربران هم از این خدمات استقبال کنند؛ زیرا استفاده از صدا برای صدور فرامین به جای صفحه کلید راحت تر است.
اگرچه این تحول در مراحل اولیه خود است، اما کارشناسان هشدار می دهند اگر گوگل برای تقویت دستیار صوتی خاص خود در آندرویید و ارتقای آن فکر جدی نکند، رقبا از این وضعیت بهره خواهند گرفت و به همین شیوه اطلاعات ارزشمندی را از کاربران خود جمع آوری خواهند کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :