آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 199504
تاریخ انتشار : 20 دی 1395 11:21
تعداد بازدید : 671

مجوزهای 37 گانه برای ترخیص کالا نهایی شد

گمرک اعلام کرد: فهرست نهایی مجوزهای 37 گانه برای ترخیص کالا از گمرک اعلام شد.

فناوران- یکی از نکات مهم درباره ترخیص کالا از گمرک که در پاره ای مواقع سبب کند شدن فرآیند ترخیص یا اصطلاحا توقف کالا در گمرک می شود، صدور مجوزهایی است که باید توسط سازمان ها و نهادهای مختلف صادر و توسط صاحبان کالا یا نمایندگان آنها به گمرک ارایه شود. این مجوزها عموما جنبه کنترلی و بازرسی دارند و هدف از صدور آنها این است که کالاهای وارداتی غیراستاندارد از نظر سلامتی، بهداشتی، ایمنی، فرهنگی، زیست محیطی و سایر موارد وارد کشور نشود.
قابل ذکر  است که درباره کالاهای نیازمند ارایه مجوز تا زمانی که این مجوزها به گمرک ارایه نشود، ترخیص آنها امکان پذیر نیست و ممکن است به این دلیل مدت زیادی کالا در گمرک متوقف شود که طبیعی است مسوولیت این امر صرفاً متوجه صاحب کالا یا سازمان مجوزدهنده است و ارتباطی با گمرک و عملکرد آن ندارد.
در این ارتباط مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک ایران طی اطلاعیه ای فهرست 37 نوع مجوز را که باید براساس ردیف های کالایی مرتبط توسط صاحبان کالا از سازمان های همجوار اخذ و به گمرک ارایه شود تا ترخیص کالا انجام شود، منتشر کرده است که نسخه نهایی مجوزهای 37گانه در سایت گمرک  به نشانی irica.gov.ir موجود است.


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :