fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 199500
  تاریخ انتشار : 20 دی 1395 11:7
  تعداد بازدید : 548

  استقبال نخبگان از تسهیلات سربازی شرکت های دانش بنیان

  دبیر کارگروه ارزیابی شرکت های دانش بنیان گفت: تاکنون ۲۰۰ نفر توانسته اند از تسهیلات نظام وظیفه برخوردار شوند و در شرکت دانش بنیان نیز به فعالیت خود ادامه دهند.

  مهر- محمد صاحبکار خراسانی، سرپرست امور شرکت های دانش بنیان با بیان اینکه مهم ترین فعالیت معاونت علمی و فناوری رییس جمهور، تدوین و اجرای برنامه های حمایتی از سربازانی است که در یک شرکت دانش بنیان فعالیت می کنند، گفت: اخیرا تسهیلات نظام وظیفه به افرادی که در شرکت های دانش بنیان فعالیت می کنند، ارایه می شود.
  وی افزود: در همین راستا معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای پشتیبانی از فعالیت های تخصصی دانش آموختگان برتر دانشگاهی که به فعالیت های فناورانه در شرکت های دانش بنیان اشتغال دارند، تسهیلات نظام وظیفه تخصصی را در نظر گرفته است.
  دبیر کارگروه ارزیابی شرکت های دانش بنیان با بیان اینکه با استفاده از این تسهیلات افراد می توانند علاوه بر گذراندن دوره سربازی در شرکت خود فعالیت می کنند، گفت: تاکنون ۲۰۰ نفر توانسته اند از تسهیلات نظام وظیفه برخوردار شوند. این تعداد هر روز قابل تغییر و رو به افزایش است.
  صاحبکار درخصوص شرایط سربازان گفت: موفقیت های علمی در دانشگاه (در زمینه های آموزشی، پژوهشی، فناورانه)، برگزیده شدن در جشنواره های علمی، پژوهشی و فناورانه مورد تأیید بنیاد از ویژگی هایی است که افراد می توانند با آنها از تسهیلات نظام وظیفه برخوردار شوند.
  وی افزود: همچنین اشتغال در شرکت های دانش بنیان، برگزیده شدن در جشنواره های معتبر ادبی و هنری یا فعالیت های قرآنی مورد تایید بنیاد و کسب جایزه های تحصیلی بنیاد ملی نخبگان نیز از دیگر شرایط استفاده از تسهیلات نظام وظیفه به شمار می روند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :