آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 199434
تاریخ انتشار : 19 دی 1395 13:50
تعداد بازدید : 796

مدیر هماهنگی بازرسی اصناف:

دور دوم طرح برخورد با عرضه کالای قاچاق به زودی آغاز می شود

مدیر هماهنگی بازرسی اصناف ضمن بیان اینکه ۵۸ اتحادیه صنفی مشمول اجرای طرح برخورد با کالای قاچاق می شوند، به ارایه گزارشی از وضعیت بازرسیِ اصناف در راستای اجرای طرح برخورد با کالای قاچاق پرداخت.

اتاق اصناف- حسین درودیان تعداد کل بازرسی ها از صنوف رادر طی سه ماه از تاریخ آغاز اجرای طرح برخورد با کالای قاچاق ۲۰ هزار و ۶۲۱ فقره بازرسی ذکر کرد و در عین حال متذکر شد: بازرسی از اصناف کماکان به صورت موردی و ادواری ادامه دارد و ۲۰ هزار و ۳۲۱ فقره بازرسی فقط در راستای اجرای طرح برخورد با کالای قاچاق از بازرسی صورت گرفته است.
مدیر هماهنگی بازرسی اصناف همچنین از کشف ۱۹۴ فقره کالای قاچاق در فرآیند بازرسی از اصناف و اجرای طرح برخورد با کالای قاچاق خبر داد و ضمن اعلام آنکه بازار برای فروش کالای قاچاق ناامن شد، گفت: همکاری و هماهنگی با اتحادیه های صنفی در جریان بازرسی از اصناف موجب شد تا تنش های موجود از بین برود و خوشبختانه آرامش در بازار برقرار باشد.
درودیان در واکنش به انتقادات و انتشار اخباری پیرامون آنکه همچنان کالای قاچاق در بازار موج می زند، متذکر شد: هم اینک کالای قاچاق در بازار و پشت ویترین مغازه ها رویت نمی شود و تنها ممکن است به صورت انگشت شمار کالای قاچاق در سطح عرضه وجود داشته باشد.
به گفته مدیر هماهنگی بازرسی اصناف، اگرچه بازار برای فروش کالای قاچاق ناامن شده؛ اما کالای قاچاق از کشور بیرون نرفته و همچنان در گردش است؛ درواقع کالاهای قاچاق به صورت زیرزمینی عرضه  و خارج از محیط بازار توزیع می شود و به فروش می رسد.
وی با اعلام آغاز دور دوم اجرای طرح برخورد با کالای قاچاق توسط اصناف گفت: مرحله اول از اجرای طرح برخورد با کالای قاچاق در قالب ارشادی و تذکری عملیاتی شد، اما در مرحله دوم از اجرای طرح برخورد با کالای قاچاق، بازرسی از اصناف با جدیت و برخورد شدیدتری پیگیری و رسیدگی می شود و در این مرحله اجناس و کالاها از مغازه جمع آوری خواهد شد و در صورت تقلب و تخلف به سازمان تعزیرات معرفی می شوند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :