آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 199284
تاریخ انتشار : 18 دی 1395 11:1
تعداد بازدید : 2054

زشت و زیبای برون سپاری

نکته کلیدی برای تصمیم گیری درباره این مساله که آیا برون سپاری به عنوان یک راهبرد سنجیده برای کسب وکار شما محسوب می شود، درک هم زمان صرفه جویی در هزینه ها و بهبود کارایی عملیات است.

نیما نورمحمدی*
در بازار رقابتی امروز، شرکت ها باید روی هر دوی این جنبه ها متمرکز شوند تا بتوانند سود خود را افزایش دهند. کسب و کارهای کوچک می توانند از برون سپاری آنلاین به عنوان یک نیروی کمکی عمده در دستیابی به اهداف استراتژیک خود استفاده کنند.
در تجزیه و تحلیل مزایا و هزینه ها در برون سپاری آنلاین، ۵ عامل مالی و غیرمالی زیر باید مورد توجه و بررسی قرار گیرد:
۱- صرفه جویی در هزینه ها
از لحاظ اقتصادی برون سپاری آنلاین باید به افزایش سود از طریق کاهش هزینه های عملیاتی بپردازد. این تجزیه و تحلیل نسبتا ساده است. آیا برون سپاری به کاهش یا حذف هزینه های مربوط به کارکنان و تجهیزات منجر می شود؟ در کنار کاهش هزینه ها از طریق برون سپاری، کیفیت خدمات دریافت شده نیز باید بررسی شود. اگر کاهش هزینه ها به کاهش کیفیت منجر شود، نباید هیچ گاه از برون سپاری استفاده کرد.
۲- تکنولوژی و منابع انسانی
تصمیم گیری درباره برون سپاری آنلاین باید تجزیه و تحلیل فناوری ها و منابع انسانی فریلنسرها (آزادکارها) را نیز شامل شود. آیا یک فریلنسر از عهده تمام نیازهای برون سپاری یک شرکت در یک حوزه خاص برخواهد آمد؟ آیا تجهیزات و نرم افزارهای لازم را دارد، به خوبی آموزش دیده و قادر است فعالیت های مرتبط را با موفقیت به انجام برساند؟ اگر فناوری ها و منابعی که فریلنسر در اختیار دارد، از عهده تقاضا و نیازهای مربوط به عملکردهای برون سپاری برنیاید، برون سپاری به سرعت با شکست 
روبه رو خواهد شد.
۳- کیفیت و زمان بندی 
کیفیت و زمان بندی به اندازه صرفه جویی در هزینه ها از اهمیت برخوردار است. اگر یک فریلنسر در تحویل کار خود در موعد مقرر با شکست روبه رو شود یا کار او از کیفیت لازم برخوردار نباشد، هرگونه مزایای ناشی از کاهش هزینه ها نتیجه عکس خواهد داشت. 
۴- مزیت رقابتی
آیا یک فریلنسر می تواند قابل اعتماد باشد؟ آیا به منظور دستیابی به مزیت رقابتی در بازار به شرکت کمک می کند؟ آیا فریلنسر قادر است برای کمک به شرکت در دستیابی به موفقیت، قدم های بزرگ تری بردارد؟ آیا فریلنسر می تواند به ارایه گزارش های دائمی درباره میزان موفقیت و پیشرفت شرکت بپردازد؟ در صورت افزایش تقاضا برای تجارت مورد نظر یا در موارد اضطراری، آیا فریلنسر از قابلیت های فنی یا غیرفنی به منظور کنترل نیازهای فزاینده تجارت مورد نظر برخوردار است؟ یک فریلنسر باید قادر به افزایش منابع خود به نفع 
شرکت باشد.
۵- تمرکز بر مسائل مهم تر
یکی از مزایای اصلی برون سپاری آنلاین این است که صاحبان و مدیران کسب و کار مجال می یابند روی جنبه های اصلی تجارت خود متمرکز شوند. برون سپاری به کاهش زمان صرف شده روی بخش های فرعی تجارت منجر شده و به صاحبان کسب و کار و مدیران اجازه می دهد تا زمان بیشتری را به عملکردهای هسته ای کسب و کار اختصاص دهند. وظیفه یک فریلنسر این است که به نتایجی که از قبل توافق شده است، دست یابد.
*موسس و مدیرعامل پونیشا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :