آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 198293
تاریخ انتشار : 5 دی 1395 11:1
تعداد بازدید : 929

تفاهم نصر کشور و شرکت فرابورس ایران

ورود شرکت های کوچک و متوسط به بازار سرمایه تسهیل می شود

سازمان نظام صنفی رایانه ای و شرکت فرابورس ایران با هدف تسهیل حضور بنگاه های کوچک و متوسط در فرابورس با یکدیگر تفاهم کردند.

  نصر کشور- پیرو برگزاری جلسات مشترک میان سازمان نظام صنفی رایانه ای و شرکت فرابورس ایران، زمینه‏ های تسهیل ورود و حضور بنگاه های کوچک و متوسط  فناوری اطلاعات ازجمله شرکت های نوپا و استارت آپ‏ها در فرابورس ایران، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. در این جلسه که با حضور ناصرعلی سعادت، رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای، امیر هامونی مدیرعامل شرکت فرابورس ایران، علی آذرکار، عضو هیات مدیره و مسوول کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، سارا سادات اخلاقی، سرپرست پذیرش فرابورس ایران و الهه نجفی دبیر علمی همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات برگزار شد، طرفین بر لزوم تعامل و ارتباط دوسویه تاکید کردند.
ناصرعلی سعادت، رییس هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران و رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با بیان حضور شرکت های کوچک و متوسط در فرابورس گفت: سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران از مدت ها پیش موضوع ورود بنگاه های کوچک و متوسط (SME) به فرابورس را از طریق ایجاد بسترهای حقوقی و مالی لازم پیگیری و فعالیت هایی را در این خصوص انجام داده است.
رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای ضمن معرفی سازمان و زیربنای حقوقی و قانونی آن، ساختار و ارکان  سازمان نظام صنفی رایانه ای را به عنوان بزرگترین  تشکل رسمی مردم نهاد و قانونی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات تشریح کرد. 
او ورود بنگاه های کوچک و متوسط حوزه فناوری اطلاعات به بازار سرمایه را در زمینه توسعه بازار این صنعت موثر دانسته و ایجاد و راه اندازی بازارSMEها در فرابورس ایران را نقطه عطف مهمی در این خصوص عنوان کرد.در این جلسه امیر هامونی، مدیرعامل شرکت فرابورس ایران، آمادگی فرابورس ایران را برای هر گونه مشارکت و همکاری با سازمان نظام صنفی رایانه ای با هدف تسهیل و تسریع پذیرش شرکت های SME فعال در حوزه فناوری اطلاعات در بازار سرمایه کشور اعلام کرد و مقرر شد مجموعه ای از فعالیت های مشترک در قالب یک تفاهم نامه همکاری میان طرفین تعریف شود.
در همین رابطه  علی آذرکار، مسوول کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران و دبیر شورای سیاست‏گذاری همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات به تشریح موضوع پنجمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات و سوابق آن طی سال های اخیر پرداخت و گفت: با توجه به اینکه موضوع پنجمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات، «کنترل های داخلی و مدیریت ریسک» بوده و از آنجا که یکی از پیش نیازهای ورود شرکت ها به بازار بورس نیز استقرار کنترل های داخلی و مدیریت ریسک است، در این همایش نشستی با موضوع «پذیرش SME های حوزه فناوری اطلاعات، چالش‏ها و راهکارها» با حضور رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای، مدیرعامل شرکت فرابورس ایران و نمایندگان شرکت های نوپا و استارت آپ‏ های حوزه فناوری اطلاعات برگزار خواهد شد.آذرکار در این خصوص ادامه داد: دراین نشست، علاوه بر امضای تفاهم نامه، خدمات و تسهیلاتی که فرابورس ایران در اختیار متقاضیان برای پذیرش قرار می دهد نیز توسط مسوولان فرابورس بیان و تشریح خواهد شد.
به گفته آذرکار ، حضور در این نشست برای شرکت های عضو سازمان که علاقه مند به حضور در فرابورس هستند، فرصت مناسبی است تا بتوانند با قوانین و آیین‏نامه‏های این حوزه و همچنین چالش‏های موجود آشنا شوند.
متقاضیان برای شرکت در این همایش و ثبت نام در نشست «پذیرشSME های حوزه فناوری اطلاعات، چالش‏ها و راهکارها»  می‏توانند به وبگاه همایش در آدرس itcg.ir مراجعه کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :