آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 198148
تاریخ انتشار : 4 دی 1395 1:6
تعداد بازدید : 733

منشور و ترور در آغاز زمستان

هفته گذشته که با نمایشگاه الکامپ آغاز شده بود و بسیاری از کاربران با هشتگ های مرتبط با الکامپ در رسانه های اجتماعی به انتشار اخبار و نظرات خود پیرامون این نمایشگاه پرداختند، با حقوق شهروندی، شب یلدا و ترور سفیر روسیه در ترکیه به پایان رسید.

بهار ادیبان
منشور حقوق شهروندی
منشور حقوق شهروندی هفته گذشته با سخنرانی حسن روحانی منتشر شد. کاربران در رسانه های اجتماعی با هشتگ #منشور_حقوق_شهروندی نسبت به این موضوع واکنش های متفاوتی نشان دادند. سرآغاز این واکنش ها توییت رییس جمهور بود که نوشت: بیاییم با حقوق خود بیشتر آشنا شویم و قدرتمندانه آن را پاس بداریم. این توییت بیش از هزار و دویست بار لایک شد. واکنش هایی که کاربران در واکنش به رییس جمهور ریپلای زدند، خواندنی است. به گفته رییس جمهور این منشور به مثابه برنامه و خط مشی دولت یازدهم برای رعایت حقوق ملت ایران اعلام شده است. 

ترور سفیر
کاربران رسانه های اجتماعی در بیشتر کشورهای دنیا نسبت به ترور سفیر روسیه در ترکیه واکنش نشان دادند. کاربران سعودی ازجمله کاربرانی بودند که شادی خود را از این ترور در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشتند. کاربران در سایر کشورها از جمله ترکیه نگران وضعیت رابطه بین ترکیه و روسیه بودند. نحوه ترور سفیر روسیه و عکس ها و فیلم هایی که بلافاصله از این ترور منتشر شد، از جمله مسایلی بود که مورد توجه اکثر رسانه ها قرار گرفت.

شب یلدا
رسانه های اجتماعی شب یلدای امسال شاهد انتقاد کاربران از تغییر رسم و رسوم و پر زرق و برق کردن آن و برنامه های ویژه صدا و سیما در این شب بود. حاشیه ها و شایعاتی که منجر به حضور پیدا نکردن گلزار در برنامه ویژه این شب بود، مصاحبه فرزاد حسنی و برنامه خندوانه در رسانه های اجتماعی مورد نقد کاربران قرار گرفت. برخی نیز با انتشار شعار شب یلدا بدون اینترنت از  کاربران خواسته بودند در این شب حداقل یک دقیقه کمتر از اینترنت و رسانه های اجتماعی استفاده کنند و در عوض یک دقیقه وقت بیشتری با خانواده و دوستان خود سپری کنند.

جناب خان
برنامه اواخر هفته گذشته خندوانه که میزبان محمد بحرانی، صداپیشه عروسک جناب خان بود، حاشیه های بسیاری در رسانه های اجتماعی داشت. طی چند هفته اخیر اخبار و شایعات زیادی درباره حضور نداشتن محمد بحرانی و جناب خان در برنامه خندوانه و کشمکش بین سازندگان این برنامه و صاحب امتیاز عروسک جناب خان منتشر شده بود. هفته گذشته رامبد جوان با اختصاص برنامه اش به صدا پیشه جناب خان درباره عدم همکاری با جناب خان و اختلاف با صاحب امتیاز عروسک صحبت کرد. این مساله واکنش های اعتراضی زیادی در رسانه‎های اجتماعی به دنبال داشت. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :