آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196655
تاریخ انتشار : 13 آذر 1395 11:28
تعداد بازدید : 849

فراخوان اتحاد

رسانه های اجتماعی بارها ثابت کرده اند که در اتحاد کسانی که همفکر و همسو هستند، قدرت بسیاری دارند. این اتحاد و اطلاع رسانی در نهایت موجب می شود نگاه ها به سمت درخواست کاربران جلب شود و مسوولان برای واکنش نشان دادن تحت فشار قرار بگیرند. هفته گذشته ماجرای دستگیری نماینده مجلس و جمع شدن مردم در محل سکونت وی یک بار دیگر نشان دهنده این موضوع بود.

بهار ادیبان
امیرآباد، تلگرام، توییتر
محمود صادقی، یکی از نمایندگان فعال در توییتر است. وی شرح فعالیت خود را در توییتر برای کاربران منتشر می کند و هفته گذشته انتشار توییت درباره احضار شدن و پس از آن حضور ماموران برای دستگیری اش پشت در منزل ماجراساز شد. توییت صادقی به سرعت در توییتر پخش شد. پس از آن خبر تجمع مردم در محل سکونت این نماینده مجلس فراگیر شد. آدرس خانه صادقی در توییتر دست به دست چرخید. پسر این نماینده از قول پدرش شروع به توییت کردن و به آرامش خواندن مردم کرد. مردم عادی و خبرنگارانی که در محل حضور داشتند نیز شروع به ارسال خبر از محل کردند. صادقی در کانال تلگرامش پیام صوتی منتشر کرد و برخی نمایندگان نیز یک به یک واکنش نشان دادند. موج توییت ها با «سلام» صادقی به روزنامه کیهان شروع شد که به سرعت کاربران با هشتگ #سلام شروع به واکنش نشان دادن و موافقان و مخالفان در توییتر شروع به بحث و بلاک کردن یکدیگر کردند. واکنش حداد عادل در توییتر به سوال محمود صادقی نیز بازتاب های بسیاری به دنبال داشت. درنهایت، صادقی آن شب دستگیر نشد و هنوز اظهارنظرهای متفاوتی درباره سوال وی، حکم بازداشت و پیگیری عملکرد قاضی پرونده دیده و شنیده می شود.

یک استعفا
در پی حادثه برخورد دو قطار در مسیر سمنان، معاون وزیر راه و مدیرعامل راه آهن استعفا داد. حادثه برخورد دو قطار و کشته شدن تعدادی از هموطنان مان به همراه انتشار فیلم هایی که نشان از اعتراض بازماندگان نسبت به رسیدگی به آسیب دیدگان داشت، واکنش های بسیاری در شبکه های اجتماعی به دنبال داشت. این حادثه باعث شد معاون وزیر که سمت مدیرعاملی راه آهن را نیز بر عهده داشت، با حضور در برنامه تلویزیونی ضمن تشریح روند پیگیری این ماجرا، از مردم عذرخواهی کرده و استعفای خود را اعلام کند.

تمدید تحریم  و ماجرای اوپک
تمدید تحریم ایران از سوی سنای آمریکا به مدت ده سال نیز در شبکه های اجتماعی بازتاب گسترده ای داشت. موافقان و مخالفان برجام بار دیگر بحث های خود را از سر گرفتند. آنهایی که از ابتدا برجام را توافقی ناموفق می دانستند، بار دیگر بر گفته های خود تاکید کردند و بسیاری از کاربران نیز منتظر واکنشی از سوی ظریف بودند. به دنبال این ماجراها هشتگ #برجام بار دیگر به فهرست هشتگ های داغ بازگشت. از دیگر هشتگ هایی که همراه این خبر منتشر شد، می توان به #برجام_پر و #تحریم پرداخت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :