آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196357
تاریخ انتشار : 6 آذر 1395 1:13
تعداد بازدید : 1152

هفته اعتراض

هفته گذشته رسانه های اجتماعی متاثر از جبهه هوای سرد پر بود از تصاویر و نوشته های مرتبط با برف و سرما، وضعیت بی خانمان ها و کاهش فشار گاز و قطع آب و برق در روستاها. اما پررنگ تر از این موضوع، لغو سخنرانی علی مطهری در مشهد بود که به دنبالش دو ماجرای دیگر آغاز شد: #مایه_شرمساری و #Freemashhad.

بهار ادیبان
باز هم آموزش و پرورش
انتشار فیلمی از معلم اصفهانی که دانش آموز هشت ساله ای را تحقیر میکرد و آزار می داد، برای آموزش و پرورش دردساز شد. این فیلم بارها در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد و انتقاد و نارضایتی کاربران را به دنبال داشت. همین واکنش باعث شد اداره آموزش و پرورش استان اصفهان به سرعت مساله را پیگیری کرده و درباره ماجرا اطلاع رسانی کند. روابط عمومی اداره آموزش و پرورش استان اصفهان اعلام کرده: مزاح معلمان با دانش آموز هشت ساله بی جا بوده و با خاطیان برخورد می کنیم.

ایالت خودمختار مشهد
پس از لغو سخنرانی علی مطهری در مشهد، این شهر بار دیگر نظر کاربران شبکه های اجتماعی را به خود جلب کرد. برای کاربران، نام مشهد به معنای لغو کنسرت است و بارها در شبکه های اجتماعی پیرامون این موضوع نظرات و انتقادات خود را مطرح کرده اند. اما هفته گذشته در پس لغو سخنرانی علی مطهری در این شهر، برخی کاربران با بیان اینکه مسوولان در مشهد جدا از بدنه دولت تصمیم گیری و اقدام می کنند، با داغ کردن هشتگ #freemashhad به شوخی و طنز ماجرای مستقل شدن مشهد به عنوان یک شهر خودمختار را مطرح کردند. 

آقای روحانی: مایه شرمساری است
ماجرای لغو سخنرانی علی مطهری در مشهد در شبکه های اجتماعی گسترده بود. به دنبال اعتراض بسیاری از مردم و مسوولان نسبت به این موضوع، مقامات شروع به اظهارنظر در این باره کردند. رییس جمهور، حسن روحانی نیز در صفحه توییترش چند توییت فرستاد که این جمله نظر برخی از کاربران را به خود جلب کرد: لغو سخنرانی #علی_مطهری نایب رئیس مجلس در #مشهد مایه شرمساری است. طولی نکشید که هشتگ #مایه_شرمساری است دست به دست در توییتر چرخید. گفته می شود بیشترین استفاده را از این هشتگ اصولگراها کردند و با این هشتگ، کم کاری ها و نقاط ضعف دولت یازدهم را برشمردند. ماجرای مربوط به املاک نجومی، دستمزدهای نجومی و پرونده مربوط به سعید طوسی، وضعیت اقتصادی و اجتماعی ازجمله مسایلی بود که با این هشتگ منتشر شد. 

نه به خشونت 
کاربران در شبکه های اجتماعی در روز جهانی نه به خشونت علیه زنان به استقبال کمپین 16 روزه نارنجی رفتند. اطلاع رسانی درباره خشونت علیه زنان با هشتگ های #نارنجی و #نه_به_خشونت_زنان در شبکه های اجتماعی منتشر می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :