آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 195495
تاریخ انتشار : 22 آبان 1395 11:13
تعداد بازدید : 1561

اجرای طرح سرمایه گذاری ریسک پذیر برای صنایع الکترونیک نوپا

مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک از تخصیص منابع مالی به شرکت های فعال در حوزه صنایع الکترونیک و اجرایی شدن طرح سرمایه گذاری ریسک پذیر در این بخش خبر داد.

مهر- علی وحدت از صدور ۷۵۰ میلیارد ریال ضمانت نامه برای شرکت های صنایع الکترونیک تا پایان سال جاری خبرداد و گفت: ازجمله اهداف صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا) در سال جاری افزایش ضمانت نامه های فعال به مبلغ ۷۵۰ میلیارد ریال در انتهای سال خواهد بود. 
وی افزود: صندوق تاکنون موفقیت های زیادی در این زمینه داشته و استقبال خوبی هم از سوی شرکت ها با توجه به ویژگی های حمایتی ضمانت نامه های «صحا» صورت گرفته است. در صورت تحقق، این میزان سه برابر عملکرد سال گذشته خواهد بود.
مدیرعامل «صحا»، اخذ خط اعتباری و تخصیص منابع مالی از طریق شبکه بانکی و سایر نهادهای مالی جهت افزایش پوشش مالی صنایع الکترونیک را یکی دیگر از برنامه های این صندوق حمایتی عنوان کرد.
وی اجرایی شدن روند سرمایه گذاری ریسک پذیر را یکی از برنامه های عملیاتی ۶ ماهه دوم سال جاری «صحا» ذکر کرد و ادامه داد: در این زمینه بسترسازی لازم صورت گرفته و حتی جلساتی هم با کارگزاران بخش خصوصی ازجمله صندوق های پژوهش و فناوری غیر دولتی برگزار شده است.
وحدت خاطرنشان کرد: جلب مشارکت خیرین فناوری جهت سرمایه گذاری در شرکت های نوپا و سرمایه پذیر به عنوان یکی از روش های تامین مالی این بخش بسیار کارگشا خواهد بود که «صحا» مذاکراتی را در این بخش انجام داده که به زودی به نتیجه می رسد.
وی حمایت ویژه از فعالیت های تحقیق و پژوهش، آموزش تخصصی و اخذ گواهی های کیفی شرکت های صنایع الکترونیک را از برنامه های سال جاری «صحا»
 عنوان کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :