آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 194634
تاریخ انتشار : 12 آبان 1395 0:10
تعداد بازدید : 1518

صدور پروانه برای 11 بازی رایانه ای

پس از برگزاری نهمین و دهمین جلسه شورای پروانه ساخت بازی های رایانه ای سال 1395، در مجموع برای 11 بازی جدید ایرانی پروانه ساخت صادر شد.

فناوران-  در نهمین جلسه شورای پروانه ساخت بازی های رایانه ای در سال جاری از میان پنج عنوان پروانه ساخت درخواست شده، پروانه ساخت سه بازی صادر شد. در دهمین جلسه این شورا  نیز درخواست پروانه ساخت هشت بازی بررسی شد که با تمامی درخواست ها موافقت شد.
بازی بردیا به نویسندگی حمید افسری و محمدمهدی شقایقی با سبک بازی اکشن ماجرایی، بازی ترا اسپید به نویسندگی فرشاد حسین زاده با سبک بازی آنلاین استراتژیک، بازی هتل پرند 2 به نویسندگی یونس کمال جو با سبک بازی ماجراجویی، بازی نادر پلی به نویسندگی عباس اسماعیل زاده با سبک بازی استراتژی، بازی جنگ دارو دسته ها به نویسندگی سیدمحمد جمال حسینی با سبک بازی آنلاین استراتژی،  بازی بازگشت: دیوار اسرار  به نویسندگی یوسف علی پور با سبک بازی ماجرایی،  بازی دفاع از ایران به نویسندگی عباس بازدار با سبک بازی استراتژی، بازی آرکتورس  به نویسندگی کیهان یعقوبیان با سبک بازی ماجرایی اکشن اول شخص، بازی رخنه به نویسندگی حسن شکری با سبک بازی سکوبازی،  بازی نوشیدنی سرخ  به نویسندگی جواد بخش آبادی با سبک بازی ماجرایی و بازی سین جیم  به نویسندگی فواد امیری با سبک بازی آنلاین عناوین این بازی ها هستند.
براساس این گزارش متقاضیان دریافت پروانه ساخت باید فرم مربوطه را از سایت EBazi.Org دریافت و ضمن تکمیل آن به همراه مدارک به معاونت نظارت و ارزشیابی تحویل کنند.
خبر دیگر از بنیاد ملی بازی های رایانه ای نسخه جدید کتاب «صنعت بازی های رایانه ای ایران: نکات و بازیگران کلیدی»، با اطلاعات ارسالی از شرکت هایی که برای نسخه اول موفق به ارایه اطلاعات خود نشده بودند، به چاپ رسید.
در نسخه جدید کتاب 12 شرکت تولیدکننده، 3 شرکت ناشر و 3 شرکت ارایه دهنده سرویس به لیست شرکت ها اضافه شده اند.
پس از انتشار فراخوان بنیاد ملی بازی های رایانه ای جهت به روزرسانی این کتاب برای چاپ دوم، شرکت ها این فرصت را پیدا کردند تا اطلاعات خود را به روزرسانی کرده و برای درج در نسخه جدید ارسال کنند.  


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :